Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki volt az a náci tiszt, aki...

Ki volt az a náci tiszt, aki gyerekeinek H betűvel kezdődő neveket adott? ( Hitler tiszteletére)

Figyelt kérdés

Valahol régen olvastam, de elfelejtettem.

Tippjeim: Goebbels, Himmler, de nem találok róla a wikipédián semmit :(



2014. nov. 3. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Göbbels vol az.


[link]


(Menj le egészen az oldal aljára!)

2014. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Sejtettem, de a wikipédia nem írt róla.

2014. nov. 3. 16:57
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Szívesen.

Én is olvastam már erről, és csak beírtam a Google-ba "Hitler tiszteletére gyermekei neve", és elsőre kidobta. :)

2014. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Történelmi kérdésekben amúgy sem hiteles a wiki, mert valaki mindig átszerkeszti a saját ízlése szerint. :)
2014. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ebben igazad van, utolsó, csakhogy ezek olyan tények, amiken nemigen lehet változtatni, mert nem politikai hozzáállástól függenek.

Közben találtam egy másik, ezúttal valóban Wikipédia linket is, ahol ez le van írva:


" A Goebbels házaspárnak hat gyermeke született, Hitler tiszteletére mindnek H betűs nevet adtak:


Helga Susanne

Hildegard „Hilde” Traudel

Helmut Christian

Holdine „Holde” Kathrin

Hedwig „Hedda” Johanna

Heidrun „Heide” Elisabeth


[link]


Ettől ugyan nem fogom jobban szeretni Hitlert és a bandáját, de ami tény, az tény...

2014. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Érdekel a korszak német szemszögből, kiselőadást fogok tartani belőle, és "érdekességeket" gyűjtök hozzá.

Ha esetleg tudtok még hasonlót akkor hálás lennék, ha írnátok egy párat. :)

2014. nov. 4. 06:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt van még egy apróság, esetleg színesebbé teheted vele az előadást:


"Míg a szövetséges hadihajók partközelbe lopóztak, Rommel Párizsban járta a luxuscipőboltokat. Meglepetést vásárolt feleségének születésnapjára. A Führer pedig még mindig aludt."


[link]


Egy időben engem is nagyon érdekelt a téma, és mit tesz Isten, érettségikor ezt a tételt húztam ki történelemből!

Ez már nagyon régen volt, de még előjönnek apró részletek.

Ha eszembe jut valami, majd még írok. (Nyilván arról is vannak részletek a neten, hogy a szárnysegéd nem merte felébreszteni Hitlert. És hogy a különböző vezetők miként viselkedtek a Hitler elleni merénylet előtt és után. Ez is hálás téma.)

Mikor lesz az előadás?

2014. nov. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jövő hét végén.
2014. nov. 4. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!