Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy a névmásokat...

Cooki kérdése:

Mi az oka, hogy a névmásokat csak "bizonyos fenntartásokkal" sorolhatjuk a névszók közé?

Figyelt kérdés
A velem, nálam, tőlem, … szavak névmások vagy határozószók? miért?
2014. nov. 17. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Az általad említett szavak névmások ragos alakjai:

én+vel = vel+em

én+nél,nál = nál+am

én+től = től+em

én+hez,hoz = hoz+(z)ám, hez+(z)ám

stb.

érdekes módon ezekben az esetekben előre kerül a rag, és hozzá csatolódik a névmásra utaló -am, -ám, -em tag.

2014. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, arra tudnál válaszolni ,hogy melyek azok a fenntartások amelyekkel egy névmás besorolható a névszók közé?
2014. nov. 17. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Benne van a nevében: NÉV+más, egy másféle név, vagyis helyettesít egy nevet.

például:

Az ő neve János. (de nem mindenki tudja) A felesége vele (vagyis Jánossal) sétál.

Vagy ha tőlem kapsz valamit, akkor nem úgy mondom, hogy ezt most Jánostól kaptad, aki nem más, mint az az ember, aki adja neked a valamit. Hanem egyszerűen tőlem.


A névmás egy másik név, amely helyettesíti a személynevet, és így egyszerűbbé teszi a beszélgetést, sőt árnyaltabbá.

2014. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BringaManó ***** válasza:
Ezt csak az eredeti alkérdésre válaszoltad, ugye? Mert ez alapján én még nem értem a "fenntartásokat".
2014. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4/4-esnek. Igen a 2/4-es megjegyzésre írtam 3/4-esként.
2014. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!