Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A balkezességről jobbkezességr...

A balkezességről jobbkezességre való átszoktatás valóban "elrontja" az agyat?

Figyelt kérdés
És feltétlen bizonyos (szellemi) képességek romlásához vezet?

2014. nov. 21. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Több, mint valószinű.
2014. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Jah, én is autista lettem tőle, már bánom. El kell fogadni az életet olyannak, amilyet isten teremtett nekünk, ne akarjuk megváltoztatni Ha kétbalkezes akkor az :/
2014. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszem. Az öcsém balkezesnek született. De amikor még ő járt iskolába, át kellett szokni a jobbkezességre. Igaz, hogy az írása szinte olvashatatlan lett, de kiváló matematikus és villamos mérnök lett.
2014. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, de jó eséllyel okozhat problémákat.


"A pedagógia mai álláspontja szerint balkezes gyereket „átszoktatni” szigorúan tilos. Már a magzati korban eldől, hogy melyik agyfélteke lesz a domináns és ennek a megváltoztatására tett kísérlet súlyos zavarokhoz vezethet. Ilyen például a dadogás, olvasási- (diszlexia), írási- (diszgráfia), számolási (diszkalkulia) nehézségek, magatartásbeli problémák, egyensúlyzavar, könnyen veszíthet magabiztosságából és egyéb lelki problémák alakulhatnak ki."

[link]

2014. nov. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én átszoktam 3-4évesen. Mégis tanulmányi versenyeken mértem meg a tudásom. Mondhatni átlagon felüli voltam.

Nehéz megmondani, hogy milyen "romolást" okozott ez. Úgy vélem, hogy a rossz pedagógusok, akik egyes tantárgyak iránti kollektív gyűlöletet ültették bele az osztályunkba még egy kéz elvesztésénél is nagyobb sérülést okoztak a rongálásukkal. Ilyen értelemben jelentéktelennek tartom a felvetést, miszerint egyik kézről a másikra való átszokás jelentős képességromláshoz vezetne.


Kosárlabdában kifejezetten előnyt élvezett a balkezes ismerősöm, akinek az edző a jobb kezes dobásokat sulykolta. Megtanult jobb kézzel dobni, de bal kézzel nem romlott, ezért mindkét kezét tudta használni. Neki a kosarazás miatti átszokás kifejezetten előnyére vált szellemileg is, hiszen taktikailag sokkal nagyobb tárházzal tudott támadni a pályán.

2014. nov. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nagy a valószínűsége, de ki az aki csak amiatt hogy valaki balkezes átszolatnán jobbra így kockára tenné a képességeit? Pl.: Stresszes lehet vagy irány zavara lehet..stb.
2014. nov. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha kényszerrel szoktatják át akkor igen.

De ha saját maga képezi át magát másik kézre akkor nem.

2015. márc. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előttem levők amit írtak hogy mérnök lett meg tanulmányi versenyeken vettek részt ez oké..csakhogy ti gyermek korotokban lettetek átszoktatva és nem mindegy hogy pl 2-3-4 évesen mikor még a gyermek a koordinációját tanulja/tapasztalja vagy mikor már van egy kifejlődött mozgáza/reflexe..EZ A NEM MINDEGY..tény hogy át lehet szokni de nem éri meg a kockázatot :)
2015. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
* vagy ha nem is 3-4 évesen de még 7-8 évesen is át lehet szoktatni úgy hogy kisebb a valószínűsége valami problémának..
2015. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Azzal egyetértek, hogy nem éri meg a kockázatot.

De a "korhatárokkal" nem. A kézdominancia _legkésőbb_ 5-6 éves korra kialakul, de inkább hamarabb. Ismerek olyan gyereket, akinek 6 évesen már problémái voltak, mert a "nagyon okos" nagyszülők pici kora óta jobb kézre szoktatták. :(

(A kislány kishúgát már nem engedték a szülők átszoktatni szerencsére.)

2015. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!