Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne ha visszamennétek a...

Mi lenne ha visszamennétek a multba és találkoznátok:Hitlerrel, Stalinnal, Napóleonnal, Ha létezik jézussal És mit kérdeznétek meg a jövőbeli önmagatoktól?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A jövőbeli énemtől azt kérdezném meg, hogy feltalálták-e már a rossz helyesírás ellenszerét...
2014. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 savanyújóska ***** válasza:
Hitlerrel: Valószínűleg kivégeznének kémkedésért, vagy fassetudja, a többiekkel még szót se tudnék érteni, és ugyanez lenne a végkifejlet, szerintem.
2014. nov. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor visszautaztál a múltba és ott van előtted Hitler, csak abban bízhatsz, hogy 4 éves. A jövőbeli énemtől megkérdezném, hogy mit kérdezzek.
2014. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:

"És mit kérdeznétek meg a jövőbeli önmagatoktól?"

Mitől lettél ilyen kövér?


Amúgy mindegy, hogy mit válaszol, csak az a fontos, hogy UGYANAZ a válasz legyen, mint amire emlékszik, hogy válaszként kapott, amikor még ő volt én, mert ha mást mond, akkor tér-idő paradoxont okoz.


Nem tom világos-e?: :D

Mivel neki emlékeznie kell, hogy a múltban én(ő) milyen kérdést tettem fel neki(magamnak), következésképpen egyszersmind lehetetlen emlékeznie és megőriznie a cselekvési szabadságát is anélkül, hogy ne módosítaná a saját múltját és engem.

2014. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdés jövőbeli önmagamhoz:

- Mellyek azok a lottószámok, amik milliárdossá tettek?

2014. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4


Ha tudományosan nézzük, akkor eleve az lehetetlen, hogy valaki a jövőbeli énjével találkozzon. Az lehetséges, hogy bárki másnak a jövőbeli énjével találkozzon, vagy bármivel a jövőben, ami nem ő. A múltba utazás meg nagy valószínűség szerint nem lehetséges, de az csak azért nem, mert elvileg ahhoz el kellene hagynia az Univerzumot a múltba utazónak.


Csak, hogy kerek legyen, amit összehordtam. Ha az anyagi világot nézzük, akkor van az Univerzum, benne az anyag és bizonyos szabályok szerint történik valami az anyaggal. A te számodra a jövő az, hogy most vagy 20 éves mondjuk és van egy 20 éves barátod, és oda akarsz utazni, amikor/ahol a barátod 80 éves. Anyagi szinten erre egyetlen olyan megoldás van, amely ellentmondás mentes marad az Univerzum anyagára vonatkozó szabályokkal, mégpedig a téged, a te anyagodat, amiből állsz olyan hatás éri, amely hatás következik az Univerzumból, és amely a te anyagodat állandóbbá teszi, mint a barátodét, konkrétan lefagyasztanak, vagy egy fekete lyuk hasonló mértékben annyira lelassítja az anyagodat, hogy az konzerválásnak minősül emberi értelemben. És akkor az Univerzum anyagára vonatkozó szabályok szerint kiold a fekete lyuk, vagy kiolvad a fagyasztó és te visszagyorsulsz és látod a barátodat 80 évesen és a világ többi részét is annak megfelelően. Ugyancsak az Univerzum anyagára vonatkozó szabályok szerint minden része az Univerzumnak, tehát minden hatás alatt van, ezért csak olyan dolgok történnek, ami a benti szabályok szerint kell történjen, ezért belülről nem valószínű, hogy te el tudod azt érni, hogy kiszakadj az Univerzumból, és külső ráhatásra visszafele indítsd el az anyagra vonatkozó szabályokat, amelyek így a múltba tekerődnének vissza, ami után elég lenne neked visszamenni az Univerzumba. Én ezt gondolom egy kerek magyarázatnak.

2014. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!