Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gravitációs hullámok hogyan...

A gravitációs hullámok hogyan alakulnak ki? Ha pl. : egy téglatest alakú tárgy mozog fel és le akkor a mozgás irányával meg egyezően longitudinális oldalra pedig transzverzális hullámokat kelt?

Figyelt kérdés

2014. dec. 9. 22:11
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
Ez a gravitációs hullám téma még eléggé elméleti szinten mozgó terület, de személyes véleményem szerint ilyen esetben a hullámoknak csupán az iránya/amplitúdója változik, de longitudinálisak maradnak.
2014. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted oldalra és sehogy sem alakul ki transzverzális hullám?
2014. dec. 10. 16:45
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

A jelen elfogadott elméletek szerint éppen hogy MINDIG transzverzálisak. Valószínűleg félreértelmeztem a kérdésedet, elviként vettem, feltételezve, hogy longitudinális alapból.

De úgy néz ki, nem az. A tér torzulásai a hullám terjedésére merőlegesek. Tóba dobott kavics.

2014. dec. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azonban a tóba dobot kavicsnál is a tó felszínén alakul ki transzverzális hullám. De vízben lehet longitudinális hullámot is kelteni.


"A jelen elfogadott elméletek szerint" miért mindig transzverzálisak?

2014. dec. 13. 18:56
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

"miért mindig transzverzálisak?"

Ebben rokon az elektromágneses hullámokkal. Azok is a terjedési irányukra két merőleges polarizációban rendelkezhetnek amplitúdóval.

A pontosabb okok (feltéve, hogy az elfogadott elméletek helyesek) már kvantummechanikai magyarázatot igényelnek és/vagy a spec. rel. elmélet igen mély ismeretét. Ami nekem erősen hiányos. :)

2014. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Csak aztán nehogy a gravitációs hullám elmélete is a flogiszton és az elektromos flidum sorsára jusson.

:)

2014. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod honnan tudjuk hogy az elektromágneses hullámok nem longitudinálisak és ha nem azok akkor miért nem lehetnek azok? :D
2014. dec. 15. 15:48
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

"honnan tudjuk hogy az elektromágneses hullámok nem longitudinálisak"

Onnan, hogy megfelelő osztású ráccsal téríthetőek.

A miért kérdésre Maxvell bácsi egyenletei szerintem megadták a választ. Én magam nem merültem el ebben még soha,úgyhogy bővebbet tőlem ne várj. :D

2014. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. dec. 16. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!