Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kepzeljem el a vilagurt?

Hogyan kepzeljem el a vilagurt?

Figyelt kérdés
Tudom nem kerdes csk tudni szeretnem ertelmes-e: tehat van a vilagur ami vegtelen es a feketelyuk is vegtelen. A feketelyuk mejelenik es eltunik a semmibe. Pl: a menyorszag nem lattuk de hisszuk, hogy letezik (egyebkent ven egy ilyen elmelet a mi anny it jelent,hogy igazabol ez csak a kepzelet szulemeny amit mi tapasztalun de z mot nem szamttvo) na tehet mi vagyuk egy adott terben de egy adott ter ven a milyekben is remelem ha ezen elgondolkodtok nektek is eszetekbe jut aminekem mert sajnos ezzel csk ravezetni tudlak titeket de ezt leirni en nem tudo ugyhogy letszi valaszoljatok, hogy ez jo vagynem

#írás #a helyesírásért #csak gyorsan
2014. dec. 27. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy semmiben pontok vannak azok a csillagok a fekete lukba nincsenek csillagok
2014. dec. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Martin, remélem, hogy úgy nagyjából 8 éves lehetsz... vagy külföldi.

Akárhogy is van: mielőbb tanulj meg magyarul!

Addig pedig használd a keresőt, mert a kérdéseidre már mindre válaszoltunk itt!


Nézzük sorban:

- A világűr csak úgy végtelen, mint egy lufi felszíne, vagyis akárhol mész benne, sehol sincsen fal, amin nem lehet átmenni. Soha nincs vége, de egy idő után visszakerülsz a kiindulási pontra.

- A fekete lyuk NEM végtelen.

- A menyországot légy szíves, ne emlegesd tudományos oldalon. Azt a vallások között kérdezd. Amúgy pedig nem hisszük azt, hogy létezik.


A többit, amit írtál, gondold újra, mert látom, hogy még te sem érted.

2014. dec. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De azt mondtad, hogy elindulsz es visszatersz az indulasi ponthoz ami egy picit furcsa lesz de ilyen erovel amit mondasz a fold is vegtelen. Egyebkent mondtad, hogy a feketlyuk nem vegtelen ezt akkor elmagyarazod majd? Egyebkent szerintem most, hogy gondolkodtam a feketelyuk nem vegteleln mert a vilagurben van. A helyesirasert bocs
2014. dec. 28. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen: így van, ahogy mondtad.

A fekete lyuk mitől lenne végtelen? Mi a végtelen benne?

2014. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TallandThin Boy ***** válasza:
100%
Úgy képzeld el, mint egy hatalmas, galaxisokból szőtt térbeli hálót. A hatalmasat úgy értsd, hogy valamivel több, mint 90 milliárd évre lenne szükség ahhoz, hogy a fény sebességével haladva az egyik végéből elérj a másikba. Már, ha lenne ilyen pont, hogy az univerzum vége.
2014. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olvass,keres google-n és filmeket nézz,ami a tudománnyal kapcsolatban áll.
2014. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen értem. A nehéz felfogásommal nem tudom elképzelni, hogy a világegyetemen túl nincs semmi. Annak is lennie kell valamiben, mert minden körül van valami.
2017. júl. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!