Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Epidemiológia és virológia...

Epidemiológia és virológia között mi a különbség? Én világjárványokat szeretnék kutatni, mint például az ebola, akkor nekem, hogyan kell továbbtanulnom (egyetem, főiskola)?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 16:17
 1/7 anonim válasza:
Az Epidemiológia járványtan, míg a virológia csak vírusokra korlátozódik.
2015. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha epidemiológus akarsz lenni, akkor mondjuk a debreceni egyetemen van EPIDEMIOLÓGIAI TANSZÉK..
2015. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De akkor az epidemiológiába tartozik minden, ami kórokozó általi megbetegedést okoz? Tehát virológia,parazitológia,bakteriológia? Nem mellesleg köszönöm a segítséget, mivel nagyon zavaros nekem a járványügy felépítése, de mégis nagyon vonz :)
2015. jan. 9. 16:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló, köszönöm a választ. És a kérdésem még kiegészíteném azzal, hogy tudtommal a virológus vírusok kutatásával foglalkozik, de akkor egy epidemiológus mindent kutat? Baktériumokat, vírusokat, parazitákat stb.?
2015. jan. 9. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az epidemiológia tulajdonképpen terjedő jelenségek terjedésének okaival, illetve a terjedés megállításának/fokozásának lehetőségeivel foglalkozik.

A virológia pedig a vírusok felépítését, működését, és hozzájuk kapcsolódó jelenségeket vizsgál.


A továbbtanulással kapcsolatban pedig fogj egy felvételi tájékoztatót, és böngészd végig, vagy a www.felvi.hu-n is elég jó szakleírások találhatók.

2015. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Többféle lehetőség van a továbbtanulásra.


1. Az egyik irány, ha ELTE TTK vagy SZIE AOTK Biológia BSc szak után Biológus MSc ökológia vagy mikrobiológia szakirányát választod. A járványtan alapvetően ökológiai tudomány, de mivel mikrobákról van szó a mikrobiális ökológia az igazán fontos. Ez a tudományosabb megközelítés, hiszen a biológus szak kifejezetten kutatónak képez ki. Persze utána PhD is kell, ha élvonalbeli kutató akarsz lenni.


2. A másik lehetőség a SE Általános Orvos szaka, vagy a SZIE ÁOTK állatorvos-doktor szaka, ami után szakorvosit vagy PhD-t csinálhatsz járványtanból. Ez is hasznos és jó, de sok olyan ismeret is lesz benne ami a kutatáshoz nem igazán fontos. Ha kutató akarsz lenni, akkor a szakorvosi mellékvágány, ilyenkor jobb rögtön a PhD-t megcélozni.

2015. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Na, sikerült? ^_^
2021. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!