Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy népszavazásra kerülne...

Ha egy népszavazásra kerülne a sor a Paksi Atomerőmű bázárásáról és helyette Szél és Naperőművek létesítéséről, igent mondanál?

Figyelt kérdés
Gondoljunk Csernobilra... Egy ilyen katasztrófa eséje fent áll itt is elvégre van atomerőművünk. Persze tudom a mi reaktoraink biztonságosak meg satöbbi, de én félek!
2010. febr. 6. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem, a hazai energia termelés közel 40%-át paks adja, és nem vagyunk olyna helyzetben (sem földrjazilag sem pénzügyileg) ,hogy ezt mind szél és nap erőművekkel helyettesítsük. Mondjuk jó multkorában hallottam, hogy egy magyar kifejlesztett egy olyan szélerőművet ami függőlegesen több turbinát is magába foglal, úgymár kis területen is több energia nyerhető, persze ez is inkább nyugat Mo.-ra lenne jellemző... Én keleten lakok...
2010. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Vajon a természetvédők hova engednék telepíteni azt a több ezer szélturbinát, ami ki tudná váltani a paksi erőmű 2000 megawattos teljesítményét? Te hova tennél 15-20 ezer szélerőművet Magyarországon?

2010. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

A kisalföldi nyugati szélcsatornába. Amúgy nem csupán szélenergia létezik, kihasználatlan a medence geotermikus energiakészlete, biomasszát és fel tudnánk dolgozni.

Amúgy igen, támogatnám.

2010. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Harmadik, igazad van, geotermikius energia szempontjából jó a helyzetünk, viszont cseppet sem használjuk ki, és fedezet sem lenne ár, addig nem érné meg bezárni paksot míg a hiányában fellépő energia hiányt mással nem tudnánk pótolni (rögtön), szóval nem lenne már kész egy alternatíva erre az esetre. Egyébként napjainkban az atomerőművek elégé biztonságosak csernobilban pedig nem egy hiba hanem ezek sokasága vezetett katasztrófához.
2010. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 dellfil ***** válasza:
94%
Támogatom a szél,- geotermikus,- Nap,- stb. erőművek létesítését, ha közben bezérják a szén,- földgáz,- stb. széndioxid kibocsájtó erőműveket. A paksi atomerőművet marhaság lenne bezárni, mert a legolcsóbb áramot onnan kapjuk. Az az atomerőmű, akár hiszed akár nem, biztonságos.
2010. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mon a szélerőműveket szinte csak a kis alföldön gazdaságos fenntartani, a nap kollektorok, azokhoz meg sok napsugárzás kell, ami szeged környékén a legmagasabb... Magyarországon ezeket nem lenne gazdaságos bevezetni.. Egyébként a kormányzat új atomerőmű építését tervezte azt hiszem Paks helyett, de pénzhiány miatt elnapolták...Mondhatjuk úgy is ha Mo-n az atomerőmű nélkülözhetetlen.
2010. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem, de ha az egyéb hőerőműveket szeretnék kiváltani, azt minden további nélkül támogatnám. Az atomenergia tiszta, olcsó és biztonságos, hülyeség lenne mással kiváltani.
2010. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Grim13 válasza:
91%
NEM
2010. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen.

Szerintem egyébként a kérdés inkább az, hogy mennyi energia kell a boldogsághoz, mert a folyton növekvő népesség folyton növekvő energiaigényét környezetbarát módon nem lehet kielégíteni.

+Elővigyázatosság elve: Tudjuk, hogy pl. a geotermikus nagyarányú felhasználásakor milyen mellékhatások lennének? Mivel a tudomány lineáris és túlspecializált a valóság rengeteg részét hagyjuk figyelmen kívül, amikor valami új ilyen izébe vágunk bele. Aztán 40 év múlva, amikor már mindenki azt használja, akkor jönnek rá, hogy hopp hát ez árt a légkörnek, vagy az egészségnek, vagy mit tudom én. Kevesebb energia, kevesebb fogyasztásra ingerlő reklám! :-)

2010. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De valószínűleg azoknak a szavazatai lennének többségben, akik még a szél- és naperőműveket sem tudják leírni.

Ezért baj, hogy visszaszorítják a fizikaoktatást, mert ilyen kérdésben valóban kerülhet sor népszavazásra, és akkor alig lesz a szavazók között olyan, aki tudja, hogy mire szavaz valójában.

2010. febr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!