Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki építette a piramisokat?

Ki építette a piramisokat?

Figyelt kérdés
láttam róla egy dokumentum filmet és abban is azt mondták hogy ez nem lehet a korabeli emberek műve.a legjobb építészek is egyetértenek ebben.olyan pontosan milliméteres hibahatárral készült hogy ha ezt meg tudták volna építeni akkor kb teleporttal is rendelkezniük kellett volna.még manapság is nagy kihívás lenne.
2015. jan. 20. 21:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%

Nem is mai emberek építették, hanem sokkal régebbiek.

Heyerdahl bebizonyította, hogyan faragták ki, vitték helyükre és állították fel a Húsvét-szigeti monumentális szobrokat. Sok ember kellett hozzá, semmilyen gép.

A piramisok is így épülhettek.

2015. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Az illető film alaposdan lebecsüli az ókori civilizációk képességeit.
2015. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

már bocs de mint írtam miliméteres hibahatárokat betartva épültek.ezt építészek modnták nem én találtam ki.összehasonlításul még 200 évvel ezelött sem voltak képesek a közelébe jutni sem sokkal egyszerübb,kisebb építményeknél elérni.

második:milyen képességeket? ez kb olyan fejlettség mintha mi tudnánk időutazni.vagy a középkorban wifi-ztek volna.

2015. jan. 20. 21:25
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Melyik piramisról van szó? Az egyiptomiakat pl. az egyiptomiak építették.


Amit láthattál szerintem legfeljebb áldokumentum film lehetett, az építészek meg legfeljebb saját bevallásuk szerint lehettek a "legjobbak".


Milyen milliméteres hibahatárról van szó?


A piramisépítéshez ugyan nem értek, de nem hiszem hogy bármilyen kihívást is jelentene ma egy piramis felhúzása. Csak igény nincs rá. :D


Egyébként pont ma voltam kíváncsiságból egy egyiptológus előadásán, ahol arról volt szó hogy a nem tudományos filmek (pl. kalandfilmek) az átlagemberben mennyire téves képet alakítanak ki pl. a régészetről vagy az óegyiptomi civilizációról és ezen filmek mennyire hatással vannak az áltudományos nézetekre mint ihletet adó források.


Illetve hogy a tudományos ismeretterjesztés mennyire hátrányban van ezekkel szemben, mivel az sokkal kevesebb embert érdekel hogy régészeti leletek alapján betekintést nyerhetnek egy óegyiptomi település életébe mint az hogy Indiana Jones nácikkal verekszik a frigyládáért.

2015. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

"egyiptomiakat pl. az egyiptomiak építették"

igen mindenki ezt mondja.de hogyan? és ne mai hanem korabeli,akkori mércével számolj.képtelenség.

https://www.youtube.com/watch?v=E4xOKt2bUGU ezt meg msot találtam a neten.sok érdekes dolog van benne.

például a földrengéseket túlélő perui ókori építményekről. a földrengésbiztos építési technológia is ókori találmány?:)

nekem is azt tanították az iskolában hogy az egyiptomiak építették.ettől ez még nem lesz igaz.

mondom ez kb olyan mitnha mi tudnánk utazni az időben.sehol nem vagyunk ahhoz fejlettségben semmi nem is magyarázná. de mért ne? kb ez a helyzet a több ezer évvel ezelötti építészeti lehetőségek és a piramisok gigantikus mérete között főleg amilyen precizitással készült.

a hibahatárt úgy értettem hogy manapság vagyunk csak képesek ilyen precizen mérni és építeni mint ahogy a piramis áll.

2015. jan. 20. 21:54
 6/35 anonim ***** válasza:
16%

Ma sem tudnánk megépíteni ilyen pontosra. Semmi eltérés a vízszintestől, semmi süppedés.....


Próbáltak 2-szer is piramist építeni, ennél lényegesen kisebbet, de egyik sem sikerült, ennyit erről.


Évmilliókkal fejlettebb, rendkívül magas szintű földönkívüli civilizció építette, melyek az Orion csillagrendszerből jöttek a Sirius csillag bolygójáról. Céljuk lett volna megmenteni az emberiséget a parazitoid Reptíliánoktól, sajnos ez nem sikerült nekik, amit megtudhatsz, ha beütöd a keresőbe az Illuminátus szót

2015. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

Nem azért, de miért olyan nagy csoda, hogy egy több száz tonnás felfele keskenyedő objektum földrengésbiztos hát ehhez nem kell túl nagy tudomány, hogy az legyen. Amúgy elmondanám, hogy láttál egy dokumentumfilmet, bár én alapból lecsekkolnám az abban szereplő legjobb építészek papírjait, hogy egyáltalán építészek-e, de egészen biztos hogy van 5 olyan dokumentumfilm ami pedig bebizonyítja, hogy megépíthették egyiptomiak a piramisokat.

https://www.youtube.com/watch?v=Xb5RJnetGMc

Első találat google-n és ez a módszer meg is magyarázza, hogy illeszkedhetnek a dolgok olyan precízen.

2015. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
73%

Azért kérdező mert te nem tudod elképzelni hogy az óegyiptomiak építették és találtál valami "leleplező" videót attól még nem lesz igaz.


Ha a videónak bármi valóságtartalma lenne akkor nem nekünk laikusoknak készült volna. :D Ki tudja mennyi csúsztatás, félrevezetés vagy hazugság van benne. Se te se én nem fogjuk tudni, mivel nem értünk hozzá.


Jelenleg az az álláspont hogy az óegyiptomiak építették a piramisokat és ezt még senki nem tudta cáfolni. Ha ennyire érdekel a dolog akkor szerintem nézz utána inkább valami tudományos oldalon.


Persze elismerem egy ilyen "leleplező" videó izgalmasabb mint az unalmas tudományos álláspont. Valószínűsítem hogy neked tetszik ezért ragaszkodsz hozzá, de ettől még nem lesz igaz.

2015. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

ha a korabeli emberek ilyen hűde fejlettek voltak akkor magyarázd meg nekem a következőket amiket szintén emberekhez kötnek de semmi alapja nincs:

1 nazca vonalak.csak a levegőből kivehető.a hivatalos magyarazát:útnak használták.nevetséges.mért is építették,ásták volna a nazca indiánok?tudtak repülni?

2 puma punku(bolivia) azt mondják 15 ezer éves.800 tonnás köveket tudtak akkoriban mozgatni? meséld el hogyan?

3 mohenjo daro. itt radioaktív csontvázakat találtak.ókori atomháború? akkora a sugárzás szintjük volt hogy hiroshimát is lepipálták.több ezer éves földben fekvő halottakról beszélünk.

szóval nem csak a piramisokról van szó.

szerintem valami fejlett civilizáció élt itt az ember elött.a piramis is az ő művük lehetett.az egyiptomiak csak használták. egyébként az általam belinkelt videóban is 40perc körül látni egy igen érdekes formájú koponyát. nem emberi.nagy és igen megnyúlt hátrafelé.

2015. jan. 20. 22:44
 10/35 A kérdező kommentje:

22:41 mért nekem kéne bizonyítani? ők látták ahogy épültek?nem.

ha azt mondom létezik a spagetti szörny akkor létezik mert nincs ellene bizonyíték?

2015. jan. 20. 22:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!