Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolat van a képzelő...

Milyen kapcsolat van a képzelőerő és az intelligencia között?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi. Legjobb ha mindkettő van.


de egy "buta" embernek is lehet nagy képzelőereje, és egy intelligens ember is lehet kevés képzelőerővel megáldva, és inkább logikus, gyakorlatias gondolkodásúak.


És vannak szakmák, pl egy építésznél, ahol jó ha mindkettő jelen van, mert sokszor mondják hogy az építészek a föld felett járnak, míg ugye a másik fél azt nézi mit lehet megépíteni és mennyiért.

2015. jan. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, létezik-e erről kutatás, de talán olyan értelemben lehet némi kapcsolat, hogy az IQ (bizonyos megközelítés szerint) a problémamegoldó képesség mérőszáma. Ha valaki képes kitörni a megszokott, megtanult megoldások közül, tehát kreatív, akkor ismeretlen problémákkal talán jobban meg tud küzdeni.


Például volt egy IQ-teszt-szerű kísérlet, ahol egyenként beküldtek egy szobába pár embert, és ott hagyták őket. Egy idő után megunták a várakozást és ki akartak jönni, csakhogy a kilincsgomb a másik irányba működött, nem úgy ahogy megszokták. Nem mindenki jött rá, hogy a másik irányba kell forgatni. Ez is egyfajta problémamegoldó képesség, és a képzelőerőhöz akár lehet is némi köze.


De ez nem azt jelenti, hogy szoros kapcsolat lenne a két dolog között, csak hogy AKÁR lehet is némi összefüggés. De ha valaki jó álmodozó, attól még lehet 60-as IQ-ja.

2015. jan. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom hogy van kapcsolat. Például mi mérnökök leginkább úgy dolgozunk mint Tesla. Vagyis először képzeletben alkotjuk meg amit akarunk. Ahogy a megrendelő is így teszi. Majd amikor képzeletben készen van szinte minden részletében, képzeletben kifogástalan minden, akkor következik a számítógépes vagy papíron elkészített tervrajz. Ami szintén még csak egy elképzelt valóságnak tekinthető, még módosítható. Úgy is mondhatnám hogy ami arra való hogy segítsen elképzelni az adott valóságot, meg hát dokumentálva legyen. Aztán amikor mindenkinek megfelel az elképzelés, akkor következik a megvalósítás.

Lényeges a szakmánkban hogy képzeletben jól tudjuk megteremteni amit akarunk illetve amit megrendelnek. Mert ha képzeletben nincs meg vagy nem jól van meg, akkor a legmodernebb szuperszámítógép képernyőjén is csak ugyanaz fog lenni mint fejben. Az igazán kreatív munkatársakra jellemző az hogy kiválóan tudnak fejben alkotni, nem igényelnek számítógépet, csupán a dokumentáláshoz. Egyik legjobb azt is bevallotta hogy ágyban heverészve alkotja meg fejében a dolgokat.

2015. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!