Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Űrállomásra, teljesen automata...

Űrállomásra, teljesen automata gyártósorhoz, javítóműhelyhez, laboratóriumhoz, mik volnának szükségesek?

Figyelt kérdés

A temérdek pénzen kívül?

Egyáltalán, megérné?

Ha igen, akkor mit gyártatának ott?

Javítóműhely, ha lenne, csak a műholdakhoz lennének? Vagy űrhajókat is javítanának?

Milyen laboratórium, az, amibe belefognának? Egyáltalán létezik már olyan, hogy valamit laboratóriumnak (is) használnak?



2015. jan. 21. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudásra, leginkább. Meg annál is több pénzre :D


De a "mit gyártanának ott" téma még kutatás alatt van erősen. Vannak felvetések gyógyszerekre, amik molekuláit egyszerűbb lenne súlytalanságban összerakni, vagy nanocsövek előállítása, vagy magyar vonatkozásban a különböző fémhabok, ami könnyűek és nagyon erősen (volt is egy kísérlet a ISS-en, nagy sikerrel).


Ezenkívül: ha beindulna az űrbányászat, akkor értelemszerűen pályán kéne feldolgozni az aszteroidákat, és csak a szükséges terméket lehozni. Meg ha fent tudnánk gyártani az űrhajókat, akkor lényegesen könnyebben jutnánk el bárhova. Jelenleg a legtöbb üzemanyag a Föld elhagyására kell, onnan máshová menni kvázi már gyerekjáték.


Szóval lehetne mit kezdeni, de amíg nincsen olcsó technikák az űrbe jutáshoz, addig ezekből sem lesz semmi. Olcsó technika, ha lehetséges, akkor az űrlift lenne, de arra még elméletileg sincs nagyon anyagunk, ami elviselné azt a terhelést...

2015. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal növényekkel, génekkel már kísérleteztek az űrben. De gyártósorhoz mesterséges gravitáció is kell ami nem kis pénz. Szerintem előbb a kisbolygó bányászatot fogják erőltetni. Az űr dolgok meg nagyon drágák és veszélyesek, most, hogy nem sikerült turistákat kivinni az űrbe gondolom az űrturizmus is jócskán visszamarad és csak sok év múlva tudják beindítani...
2015. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre csak a kutatás éri meg, gyártáshoz akkora befektetés kellene, hogy még nehezen lehetne eladni a terméket. (Mármint a "gyártósorra" gondolok.) Még a javítóműhely fenntartása is talán drágább lenne, mint alkalmanként felmenni megjavítani egy műholdat.


A másik, hogy az űrállomás (jelenleg van egy darab, ha jól tudom) nem akkora, hogy gyártósorok meg műhelyek elférjenek benne. Az eredeti terv szerint az ISS sokkal monumentálisabb lett volna, aztán jöttek az alkudozások, módosítások, és ami most fent kering, csak egy vicc ahhoz képest, amit eredetileg terveztek. Itt is minden kis helynek konkrét funkciója van. Nagyon komoly érv és összefogás kell, hogy új modult vigyenek fel.

2015. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenkit felpontoztam!

2015. jan. 25. 02:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!