Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » -0,75 bar vacuum nagy kárt...

-0,75 bar vacuum nagy kárt tud tenni az emberi testben?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egy ember benne állna egy konténerben amiben létrehozunk -0,75 bar vacuumot akkor belehalna?

2015. jan. 23. 00:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, hogy a mixer teteje kèzzel könbyedén nyitható ha nincs vacuum alatt a gép, viszont már -0,08 as vacuumnal nem bírjuk kinyitni
2015. jan. 24. 02:45
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha ekkora vákuumban lennél, akkor nem lenne bajod, esetleg megfulladnál, mert nagyon kicsi az oxigén parciális nyomása, mint ahogy mondták előttem.


Viszont ha ekkora nyomású edény felrobban, az bizony igen káros lehet.

2015. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor elvileg ha bezárnak valakit egy ilyen helyre és ráadják a vácuumot ami -0,75bár akkor az oxigénhiányon kívül semmi baja nem lenne. Gondolok arra hogy a dobhártyája beszakad szemével valami?

Régebben láttam egy műsort amibe egy próbababába folyadékot töltöttek és a babába elkezdett forrni a folyadék. De ott a világűrhőz hasonló dolgokat idéztek elő, hogy mi tőrténne egy asztronautával ruha nélkül. Vagy valami ilyesmi. Már nem emlèkszem.

2015. jan. 25. 00:59
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha csak bezárnak valakit hirtelen, akkor keszonbetegség felléphet, csak fokozatosan működhet, mint a búvároknál, tengeralattjáróknál.
2015. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:

A hirtelen légynyomás-esés bizony elpukkanthatja a dobhártyát (bár szerintem ehhez ennyi nyomáskülönbség kevés, nekem vízben 13 m mélységben sikerült). A tüdővizenyő kialakulása illetve embólia a vérben keletkező buborékoktól esélyes.

Az ilyen balesetnél a sérültet a lehető leggyorsabban vissza kel helyezni normál légnyomás alá és akkor van esélye, hogy minden ártalom nélkül megússza.

2015. jan. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem a működési elvre. A -0,75 bar vacuumot a normál nyomáshoz mérték tehát a mixerben 0,25 bar a nyomás. Mert a normál nyomás az 1bar környékén mozog és a -075 bar ebből vonódik le. Tehát nem sok maradna belőlünk!
2015. jan. 26. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!