Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A lézerfényt hogyan hozzák létre?

A lézerfényt hogyan hozzák létre?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy valamilyen anyagnak

(attól függően hogy milyen hullámhosszú fényt akarunk más másféle anyag kell)

energiát adnak és az hozza létre a lézerfényt.

Hogyan adnak energiát az anyagnak??



2015. jan. 24. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Elektromos árammal. Bővebben: [link]
2015. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az oldalon azt írják hogy "indukált emissziót használ egybefüggő fénysugár létrehozására.".

Mi pontosan az indukált emisszió?

2015. jan. 24. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Indukció = [link]

Emisszió = kibocsátás


Nem értem, miért nem vagy képes szavakra rákeresni, ha nem érted... Nagyon röviden hasonló az elve, mint az LED-nek. Áramot tolsz rá, aztán világít. Ha ez nem elég, akkor olvasgasd el magadnak. Télleg.


( [link] )

2015. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rákerestem csak nem vágom hogy hogyan jött az indukált emisszióból az hogy "Áramot tolsz rá" és kész.
2015. jan. 24. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan adnak energiát az anyagnak??"


[link]


Erre írta valaki hogy "áramot tolsz rá" (de hőhatással, p és n típusú félvezetőkkel, vagy megfelelő energiájú fotonokkal is adhatsz energiát), a lényeg hogy az elektronok magasabb energianívóra kerülnek.

A lézeranyagban kell egy metastabil állapot, hogy majd arról essenek vissza az elektronok az alapállapotba.


Az indukált emisszió azt jelenti hogy nem spontán esnek vissza a fotonok, hanem egy másik foton energiájával. Ennek az a lényege hogy ne "össze-vissza" menjen a keletkező fény (mint a foszforeszcenciánál), hanem rendezett legyen, ahogy egy lézersugárhoz illik. Ugyanis ekkor lesz jól fókuszálható, magas energiájú (az koherens és poláros hullámok szuperpozíciója miatt).


A lézercső pedig az adott hullámhossz felének valahányszorosa (pont a fent leírt okokbó, hogy a fénynyaláb polárosan, koherensen terjedjen). A tubus egyik végén egy tükör van, másik végén jön ki a fény.


Hogy ezt házilag hogy lehet megcsinálni, azt nem tudom...

2015. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. jan. 24. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarul: gerjesztik fénnyel, hővel, árammal.
2015. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!