Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagy dilemmába vagyok. Sokan...

B Missery kérdése:

Nagy dilemmába vagyok. Sokan mondják, hogy a gimi és a szakközép között nincs sok különbség. Ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy próbáljam-e meg a szakközépet. Félek attól, hogy kevesebbet ad, vagy kevesebbet tanulunk. Milyen szempontól jobb egy gimi és egy szakközép? Érdemes szakközépbe menni, vagy csak a gimi?
2015. jan. 30. 20:41
1 2
 1/13 zolis24 válasza:

szakközép-be menjél ha nem vonzanak a humán tárgyak.

Egyrészt könnyebb másrészt lehet utána gyorsan már egy szakmád.

2015. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, szakközepet választasz.

Egyrészt, kapsz egy érettségit és egy szakmát + ha jól tanulsz és akarsz is, akkor tovább tanulhatsz.

Gimnáziumnál kapsz egy érettségit 'osztjónapot és ha vinni akarod valamire muszáj hogy tovább menj.

Ha azt nézed, hogy a mai világban jobban megfizetik a jó szakmákat mint a diplomát, szakközépbe mész.

2015. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Dehogy tanultok kevesebbet... Mi szakközépben tanultunk mindent amit gimiben + szakmai tárgyakat (elektrotechnika, műhelygyakorlat, műszaki rajz, hasonlók).


Normál 4 év, utána érettségi, aztán ha akarsz, továbbmehetsz szakmára, akkor x év és kapsz szakmát.


Ha van bármi elképzelésed a jövőre nézve, mindenképpen SOKKAL jobban jársz szakközéppel. Saját tapasztalat - mi suliban tanultunk logikai áramköröket, elektrotechnikát - az ELTE proginfón a gimisek vért pisiltek, mert ők nem tanulták, és ott kellett még azt is bevágni az amúgy sem kevés anyag mellett.

2015. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szakközép ha tudod mit akarsz, gimnázium ha nem tudod még eldönteni, de egyetemre akarsz majd továbbmenni.
2015. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vree ***** válasza:

Szerintem is jobban jársz. Én gimibe jártam (hozzá jó nevűbe), de nem emlékszem hogy bármi olyat adott volna, aminek ma komoly hasznát venném. Most jó az neked, ha az átlalánosban tanult tantárgyakból veszel még 4 évet?

Előbb-utóbb úgyis muszáj lesz specializálódni, egyetemre-főiskolára, óriási előny, ha már 4 év témaspecifikus tanulás van mögötted.

Amúgy is előfordulhat bármikor, hogy beüt a krach, és muszáj valamit dolgozni. És mielőbb elkezded gyakorolni a szakmát, az is annál előnyösebb a számodra.


Nem mondom, hogy ne válaszd a gimit semmiképp, ha az a szíved vágya/abból van csak normális a lehetőségeid közül, de egy jól választott szakközéppel szerintem simán jobban jársz.


Eleve ha egy témát normálisan körül akarsz járni, ahhoz felsőoktatós szint kell. Gimiben nem fogják neked rendes használható szinten elmondani egyik témát sem.

2015. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vree ***** válasza:

de figyu megpróálom végiggondolni hogy milyen tárgyakat tanultunk.


angol-német: esetleg ezért lehet érdemes gimibe menni, nemtom a szakközép kínál-e 2 nyelvet.

magyar (irodalom/nyelvtan)

töri

matek

fizika

biológia

->igazából ezek ugye az általános iskolai témákat viszik tovább.

kémia

->mindig ki szoktam akadni, hogy csak a Bohr-modellt tanítják...nemtom azóta volt-e fejlődés.

rajz, ének -> hát ezek marhára kellettek...a tanárok is elég "alibitárgyként" vitték, tökmindegy ha művész akarsz lenni, 0 segítség hogy ezekre jártál-e.


A töri szxr volt, ritka vacak tankönyvek vannak érthetetlen mondatokkal ('beköszöntött' 'kezdett kialakulni' stb. - országokról úgy beszél, mintha személyek lennének stb., ha valaha mondjuk társadalomtudós akarsz lenni, ezeket újra kell tanulnod úgy, hogy értsd is az események okát és menetét szerintem.


kémia kevés és évtizedekkel elmaradott.


fizika/matek és magyar valamennyire normális volt.


Ha mondjuk elméleti matematikai vagy bölcsész szakra mennél, talán ér valamit.


Nem kapsz viszont semmilyen irányt vagy konkrét célt, nem alakul ki benned egy tudatosság, hogy merre fogsz haladni, milyen céllal, az egész egy meghosszabbított gyerekkor sok szempontból, ami szerintem káros is lehet akár a fejlődésedre.

2015. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre akarsz menni akkor egy jó gimnáziummal jársz a legjobban. Több hajtást igényel és jobban megtanít gondolkozni és tanulni mint egy szakközép.

Sok korlátolt embert hallok hogy minek tudni mi a kovales kötés ha egyszer nem veszi soha hasznát az életben. Nos a válasz erre az, hogy a kovalens kötés csak egy apró építőeleme egy nagy egész rendszernek melynek átlátásához az előbb említett fogalmat meg kell érteni. Szemléletet kapsz, könnyebben látsz majd át komplikált összefüggéseket amik a később választott szakmádban jönnek majd elő. Gyakori tévhit az is hogy a szakközepes a szakirányú végzettségével előnyben lesz az egyetemen a gimit végzett társaikkal szemben. Ez az előny körülbelül 2 hét - 1 hónap alatt eltűnik.

2015. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vree ***** válasza:

^nem értem. Van szakközép, ahol nem tanítanak kémiát?


Ha meg nem, akkor most miről beszélsz?...

2015. jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ő is baromira keveri a SZAKISKOLÁT és a SZAKKÖZÉPISKOLÁT.


A szakiskolában tényleg nagyon csak érintik az alaptárgyakat, nem ad érettségit, csak egy szakmát.


A szakközépiskolában mindent tanulsz, amit a gimiben + szakmai tárgyakat.

2015. jan. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó válaszokat adtak az előző hozzászólók (leszámítva azt, hogy nem értem 58%-os miről beszél...), meg is lepődtem picit, mert sok ember teljesen tájékozatlan.

Egy apró megjegyzést tennék hozzá: Szakközépben általában sajnos, csak 1 idegen nyelvet oktatnak, ez elég nagy hátrány egy olyan gimnazistával szemben aki legalább két nyelvet tanul, ráadásul érettségiig már leteszi a nyelvvizsgát.

Talán ez az egy előnye van a gimnáziumnak, de más semmi. Ja, és ha a kérdező mégis gimnáziumba megy, akkor mindenképp kéttannyelvűbe, mert az tudja megadni ezt az előnyt.

2015. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!