Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A magasabb IQ befolyásolj a...

A magasabb IQ befolyásolj a tanulást?

Figyelt kérdés
Ha az IQ-m magasabb, mint az átlag embereknek, akkor könyebben tanulok?

2015. febr. 1. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi, nem magasabb.
2015. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg igen, de nem ilyen egyszerű. A magasabb IQ még semmire sem garancia, de tény, hogy a magasabb IQ-júak között nagyobb eséllyel találunk olyat, aki könnyebben tanul. Minél magasabb az IQ-ja valakinek, annál nagyobb eséllyel fog könnyebben tanulni másoknál, és minél alacsonyabb annál kisebb eséllyel fog könnyen tanulni. Dióhéjban kb. ennyi.
2015. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vree ***** válasza:
26%

A magas ikú azt jelenti, hogy előrébb tartasz.


IQból nem fog kiderülni, hogy genetika vagy csak sok tanulás, pláne ebben a korban.

2015. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem akarsz nyelvtant tanulni nem bebirod megtanulni,csak ha te is akkaraz tanulni akkor megy.Én se tanulom azt amit nem akkarok pedig kellene.
2015. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

A magasabb IQ elvben segíthet, hogy új, ismeretlen információt könnyebben megérts és felhasználj.

De csak elvben! :)

2015. febr. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
38%
Megértést segítheti, de a memóriához nincs köze.
2015. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gabiari válasza:
34%
Az IQ nem azt mutatja, hogy hogyan tanulsz, hanem, hogy mit tudsz! Tehát tudományosan nézve nincs összefüggés. Legalább is én mindig ezzel vigasztaltam magamat, mivel pocsék tanuló voltam!
2015. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
49%
Látom, kéznyomkodó kommandó megint dolgozik. :D
2015. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem sokkal magasabb ( tagja vagyok a mensa hungariqának ), és sokkal könnyebben tanultam, mint a többiek - ha érdekelt.

Ami nem érdekelt, nem tanultam meg. Emiatt volt olyan tárgy amiből szín 5-ös voltam, volt, amiből meg akartak húzni. Tehát igen, befolyásolja :D

De kétségtelen, hogy a fősulit is minimális tanulás mellett végeztem el, mint ahogyan utána is bármit.

2015. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!