Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik nyelvet a legkönnyebb...

Melyik nyelvet a legkönnyebb megtanulni? Én gondolkoztam azon, hogy elkezdem a latint mint teljesen kezdő és abból egy középfok, az nagyon nehéz lenne?

Figyelt kérdés
Eddig angolt tanultam,de azt nem igazán fogta az agyam.

2015. febr. 12. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha az angolt nem fogta az agyad, akkor a latin esélytelen. Ezerszer nehezebb, bonyolultabb a nyelvtana! Az angol a legegyszerűbb nyelv, úgyhogy azzal kéne próbálkoznod továbbra is...
2015. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Van nyelvvizsgám olaszból, angolból és tanultam latint, de az nagyon nehéz! (végül is abból is van, nem dicsekvésből mondom, csak, hogy nem lehetetlen, de az angolhoz és az olaszhoz képest nehéz)

Próbálkozhatsz másik nyelvvel, olasz vagy spanyol - könnyű a kiejtése, a nyelvtana sem nehéz, de tényleg az angol az egyik legkönnyebb.

2015. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig az angol meglehetősen egyszerű, a latinnál pláne egyszerűbb...
2015. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Állítólag az eszperantót, csak kb sehol nem használják
2015. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
20%

Én 14 éves létemre tudom a latint nyelvtani és tőrténei

Részét is, nem olyan nehéz

2015. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt a nyelvet a legkonnyebb megtanulni, amelyiknek a hasznalatara ra vagy kenyszerulve.

Ha osszezarnanak egy honapra egy csapat angol nyelvuvel, ugy, hogy egy szot sem beszelhetnel magyarul meg telefonon sem, a tv-t is csak angolul nezhetned es pisilni is csak azutan mehetnel, hogy angolul kersz ra engedelyt, enni csak azt kapnad, amit angolul kersz, akkor egy honap alatt tobbet tanulnal, mint a megelozo 10 evben.

Ja, a wc el van dugva, mindig mashova, es a magyarazatbol kell kideritened, hol van :) Amikor nem a wc-t keresed es nem enni kersz, akkor angol nyelvtan magyarazas, mondatalkotas, betuzes, angol nyelvu dalok eneklese es egyebek, delelott-delutan :)

Kegyetlen egy ilyen tabor, de erdemes kiprobalni. Hatekonyabb, mint barmelyik nyelvtanfolyam.

2015. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én 14 éves létemre tudom a latint nyelvtani és tőrténei

Részét is, nem olyan nehéz"


De azért a magyar kifogott rajtad :P



Latint nem éri meg tanulni, mert holt nyelv, tehát semmi piaci értéke nincs, ráadásul nehéz is. Inkább akkor már valamelyik újlatin nyelvet ajánlom, pl a spanyolt.

2015. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Latint inkább akkor tanulj, ha tervezed használni is. Nem élő nyelv, csak bizonyos szakmákban érdemes erre gondolni.

Az angol egyszerű nyelv, ráadásul bárhol elérhető az internet révén, rengeteg filmet, rajzfilmet találsz angolul youtube-on.

2015. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Osztom.. A magyar nagyon nem megy....
2015. febr. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Van olyan ember, akinek az angol nem megy, de a német könnyebben, jobban érthető. Ezen a nyelven nem gondolkoztál?
2015. febr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!