Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy Vöröses sárgás mozgó...

Egy Vöröses sárgás mozgó tárgyat láttam az égen elején mint egy lámpás de helikopter sebességgel ment egyenes irányba Romániai idő szerint olyan 23:27 körül. Mi lehetett?

Figyelt kérdés
Kinéztem semmi hangja nem volt, rá egy pár másodpercre elkezdett nagyon gyorsan folyamatosan gyorsulni és egyre halványodott. Semmi emberi járműre nem hasonlított mert egy középsebességgel mozgó tárgy nem lehet képes 1 másodperc alatt így felgyorsulni hangtalanul. Ezt Székelyudvarhelyen láttam, ha valaki tapasztalt valami ehhez hasonlót kérem jelezze. És nem nem vagyok hülye a saját szememmel láttam, még az ablakot is kinyitottam és pizsamába néztem a -10 fokban hogy mi történt.

2015. febr. 14. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy műhold volt. Nem találom az Iridium Flares oldalon, de bármilyen más műhold is lehetett. Gyakran láttam már én is hasonlót. Valamelyik sík felülete veri vissza a napfényt egy rövid ideig. Fokozatosan erősödik, aztán fokozatosan halványul el. Elég gyorsak is, hiszen legrosszabb esetben is órák alatt megkerülik a Földet.
2015. febr. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csak hát ez a valami míg lassan ment ugyanolyan erősségű volt a fénye és mikor hirtelen gyorsult halványodott a fénye és eltűnt. Kb. 3-4mp-ig ment lassan ugyanazzal a fényerővel és hirtelen gyorsult hang nélkül.
2015. febr. 15. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ÉK felé ment, akkor nagyon sok ember van akik látnak ilyeneket és a műhold nem mindig a jó válasz, mivel azok felhők felett mennek. Valaki már kérdezett hasonlót.
2015. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy fénypontról nem tudom megállapítani, valóban milyen sebességgel halad. Sőt, az irányát is csak megközelítőleg - az, hogy lassan halad, jelentheti azt, hogy lassan halad, de jelentheti azt, hogy nagyon gyorsan feléd, és egy picit oldalra halad. Ebből annyit látsz, hogy lassan halad.


Műhold is remekül tud így haladni, látszólag lassan, majd elhalványul, és mintha felgyorsulna, eltűnik.


Nincs semmi viszonyítási alap fénypontok esetén. Gond nélkül lehet egy feléd haladó repülő, ami elfordult.

2015. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!