Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Keresek egy szót, ami sehogy...

Keresek egy szót, ami sehogy sem akar eszembe jutni. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Valakinek vagy valaminek van egy alapvető dolga, amit mindenki ismer, és ha meghallják azt a valamit vagy valakit, akkor egyből az az alapvető dolog jut eszükbe. Pl. gólyatábor -- szivatás, iskola -- tanulás, GYK -- kérdések stb.

És ezek általában olyan dolgok, amikről a valami/valaki híres.. Vagyis erről a legnépszerűbb. A gólyatábor a szivatásokról híres, az iskola a tanulásról, a GYK meg a kérdésekről. Na, és ezekre van egy szó. Erre lennék kíváncsi. Valaki? :)


2015. márc. 3. 23:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
76%

jellemvonás, sajátság, tulajdonság, sajátosság, ismérv, ismertetőjegy, attribútum, jellegzetesség


Nem vmi ilyesmi?

2015. márc. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
kvintesszencia?
2015. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
attribútum
2015. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
asszociáció??
2015. márc. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
62%
Nem teljesen úgy használatos, ahogy írtad, tehát nem elemi jellemzőre mondják, de az általános társalgásokban az összekötődött jelentésű, jellemzőjű dolgokat (pejoratív értelemben a rögzült előítéletekre is használják) sztereotípiáknak hívják.
2015. márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Miért pontoztátok le a 2. és 3. válaszát???


Ugyan olyan helyes válasz a kérdésre mint a többi. Vagy ha nem tudjátok, hogy mi az akkor nem lepontozni kell a furcsa, idegen szavakat hanem megnézni mit is jelentenek

2015. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vree ***** válasza:
66%

ismertetőjegy (ismertetőjel)

jellegzetesség

névjegy(-kártya)

védjegy, szabadalom

jellemző szokás

2015. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az összes válasz le van pontozva...
2015. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöld kezecskét adtam, mert tök jó szavakat írtatok, nem tudom, hogy ki pontozgat lefele. Egyébként a 'védjegy' volt az, amit kerestem. :) Egy fogalmazáshoz kellett, de végül is az 'attribútum'-ot írtam bele, mert az is illett oda, és a 'védjegy'-et sajna későn kaptam meg. :D De legalább már tudom, és nem piszkálja az agyamat, nagyon rossz volt, hogy a nyelvem hegyén van, de nem tudom. :)
2015. márc. 4. 21:57
 10/12 Hajú Kék válasza:
Hát, ha a gólyatábornak a "szívatás" a védjegye, akkor jól meg van védve, aszondom!!!
2015. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!