Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hullámhosszú elektromág...

Milyen hullámhosszú elektromágneses hullámmal lehet a legkönnyebben tűzet gyújtani?

Figyelt kérdés

Mintha erős lézerrel világítanánk ugyan arra a pontra egy ideig.

Arra vagyok kíváncsi hogy melyik hullámhossz az amelyikkel ugyan annyi energiával sokkal gyorsabban meglehet gyújtani a tűzet.



2015. márc. 7. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ugyanannyi energiájú elektromágneses hullámról van szó akkor a e.m. hullám és az illető anyag kölcsönhatásának a milyenségétől függ.

Hogy egyszerűbben fogalmazzak olyan hullámhossz kell amit az illető anyag minél jobban elnyel.

Tehát nemcsak a hullámhossztól függ hanem az illető anyagtól is.

2015. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Hogyan lehet ezt meg állapítani egy anyagról? Van ehhez érzékelő?
2015. márc. 7. 14:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Ki lehet kísérletezni.

Pl.: a mikrohullámú sütő egy körülbelül 2,5 GHz-es (12cm) mikrohullámú sugárzást hoz létre, ami jól melegíti a vizet, kevésbé pl. a műanyagot.

2015. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Reflexiós spektrumokat lehet találni a neten, bár azok inkább az ultraibolyától a közeli infravörösig tartalmaznak adatot.

Milyen hullámhossz tartományban gondolkozol?

2015. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A láthatónál magasabb hullámhossz. De még azért kicsi hullámhosszt. kb. a már nem látható (tudtommal infravörös) és a mikrohullámok között
2015. márc. 7. 23:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor a közeli és távoli infravörös jöhet szóba.

A IR és a mikrohullám között van még a terrahertz-es sáv de ennek a sávnak a gerjesztése igencsak problémás.

A közeli és távoli infravörös reflexiós spektrumok elérhetők a neten csak nem könnyű megtalálni.

Milyen anyagról van szó?

2015. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nem gondolkodtam konkrét felhasználáson egyenlőre csak építeni szeretnék egyet.
2015. márc. 8. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Én arra keresnék rá, hogy a szerves anyagokban található tipikus kötések milyen hullámhosszon nyelnek el, és mennyire. Talán le lehet torrentezni a Handook of Optical Materials c. kétkötetes vastag könyvet, abban egy rakás komplex törésmutató benne van a hullámhossz függvényében is UV-től infráig.


Mindamellett lézert építeni azért nem olyan egyszerű, venni már sokkal inkább.

2015. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

az még mesze van szerintem hogy honnan lesz lézer

de köszi én erre még nem annyira gondoltam és nem ismertem ezt a könyvet

2015. márc. 26. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!