Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Mensa HungarIQa internetes...

Tóth Péter Tamás kérdése:

A Mensa HungarIQa internetes tesztjének az eredménye megközelíti a valóságot?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt, mert most fejeztem be egy tesztet tőlük, és 122 IQ pont lett az eredmény. 130 IQ-tól vesznek fel embereket (meg min. 17 éves kortól, de ahhoz nekem várnom kell 2 évet sajnos). És nagyon szeretném, hogy felvegyenek, mert akkor egy álmom válna valóra! Bármennyit kelljen majd gyakorolnom, meg fogom csinálni!

2015. márc. 10. 00:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A fogalmazásomon meglátszik, hogy már fáradt vagyok, mert elfelejtettem odaírni, hogy "mennyire". Ebből adódik, hogy én így szerettem volna írni: "A Mensa HungarIQa internetes tesztje mennyire közelíti meg a valóságot?"
2015. márc. 10. 00:56
 2/21 anonim ***** válasza:
17%

Elmentél egy hivatalos tesztírásra?

Ha igen, akkor nem sok esélyt látok rá, hogy eléred a 130-at. (Az IQ bizonyos mértékig edzhető, de az a 8 elég soknak tűnik.) Nem a teszteket kell gyakorolnod, hanem az elmédet fejleszteni (pl keresztrejtvényekkel, logikai feladatokkal, stb.).


OK, nekem is este van, most látom hogy az online tesztről van szó. Az online teszt csak kb eredményt ad (pl 125-nél kiakad), nyugodtan menj el majd egy rendes tesztjükre 2 év múlva, de azért túl nagy eltérésre ne számíts!


Ne add fel az álmaidat!

2015. márc. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én figyelemmel kísérem az IQ-m változását, az első hivatalos tesztemen (6 éves voltam) 106 lett. Tavaly ősszel pedig 111 (tehát megközelítőleg 4-6 hónap alatt 11-et nőtt). Szeretek, és szoktam is logikai játékokkal játszani.
2015. márc. 10. 01:22
 4/21 A kérdező kommentje:
"nem adom fel tudjátok / láthatatlan lapos sumákok / istenem, de sokan vagytok rosszak óóóó" Ha tudod, hogy honnan idéztem :)
2015. márc. 10. 01:36
 5/21 A kérdező kommentje:
Amúgy a másik álmom az, hogy jogász leszek :) Senki, aki ismer nem félt a jogászi pályától :)
2015. márc. 10. 01:38
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a Mensa honlapján 2 kattintás:

Fejleszthető-e az intelligencia?


"Felnőtt korban gyakorlatilag alig. Az intelligencia egyrészt genetikusan, másrészt környezeti hatások által befolyásolt személyiségvonásunk. A táplálkozás mellett, amely már valószínűleg fogantatásunk előtt is fontos, elsősorban az újszülött-kori, csecsemőkori és a gyermekkori környezet ingergazdagsága, változatossága ad teret a jó genetikai adottságok kibontakoztatásának. Kognitív képességeink 17-20 éves korunkig fejlődnek, intelligenciaszintünk ez után érdemben már nem változtatható. Teszttréninggel, agytornával el lehet érni egy kis emelkedést az eredményben, és fordítva, ha az ember a tesztíráskor kimerült, dekoncentrált, akkor kicsivel rosszabb eredményt ér el a teszten, de intelligenciahányadosa jelentős mértékben ettől még nem változik. Egész életünk során közel azonos marad. A kognitív tréningnek nagy szerepe lehet még idős korunkban a képességeink, szellemi frissességünk megtartásában is."


De ha ezt nem találtad meg, nem biztos hogy elég lesz ahhoz, hogy taggá fogadjanak.

2015. márc. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

A próbateszt és a valós eredmény között simán lehet 8 pont különbség. Nekem a próbateszt (bár az még a régi próbateszt volt) 123 pontos lett, a hivatalos teszt meg 135+.

15 éves vagy, valóban, az intelligenciahányados ebben az életkorban már nem sokat fog változni, de még azért valamelyest alakítható. 17 éves kor után már nem igazán. Viszont azt is érdemes figyelembe venni, hogy a körülmények negatív irányba képesek negatívan befolyásolni az eredményt.

2015. márc. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én erre az utolsó 2 hozzászólásra csak annyit tudok írni, hogy mindig fejlődik az ember :) Majd 17 éves koromban jelentkezni fogok, szerintem biztos, hogy sikerül :)
2015. márc. 10. 03:17
 9/21 A kérdező kommentje:
Amúgy miért ne találtam volna meg?
2015. márc. 10. 03:19
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Akarjál inkább miniszterelnök lenni, a becsvágyad, meg az önbizalmad megvan hozzá, hogy az intelligenciád kicsit több a kelleténél, nem igazán számít!
2015. márc. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!