Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a szeszesitalok címkéjén látható alkoholszázalékot?

Figyelt kérdés
Ez térfogatszázalékot jelent? Mi az a V/V?
2010. febr. 16. 00:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Igen. V a térfogat jele.A 40V/V% azt jelenti 4dl alkohol és 6dl egyébb folyadék.
2010. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem egészen. 40% 4 dcl alkohol 1 liter oldatban (pálinkában). A kettő közt elég lényeges eltérés van.
2010. febr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
A 4dl alkohol meg 6dl víz az pont egy liter ez a szakmám merő véletlenségből a V/V ezt jelenti.Amit te írsz az így nézne ki V/l. És azt ne felejtsd el a desztillált ital nem összekevert mennyiség.Azt tudhatnád hogy csak abszolút alkohol(99% felett) és víz összekeverésekor lesz kisebb az össztérfogat már 96%-osnál sem.
2010. febr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Amit a második ír az nem térfogatszázalék hanem vegyes %
2010. febr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
A pálinka fokmérő is térfogatszázalékban mér!
2010. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a vegyes % az valamilyen térfogati mennyiség és tömeg aránya. m/V% Bár ez már kicsit off.
2010. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

A második vagyok ismét. Kicsit elbizonytalanodtam, már majdnem hagytam magam meggyőzni, de inkább utánanézte.

Wikipédia írja:


Térfogatszázalék, %(V/V)


100 cm3 oldatban (V0) lévő oldott anyag térfogata (VB), ami a térfogattört (ΦB) százszorosa:


%(V/V) = VB/V0.100%


Megjegyzés: a térfogatok nem összeadhatók, az oldat térfogata nem egyenlő A és B komponens térfogatának az összegével!

2010. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Én ugyan nem győzlek meg, ez a szakmám 25 éve csinálom.Több tízezer oldatot csináltam. A Vikipédiába az ír aki akar az nem hivatalos.
2010. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

A másodiknak van igaza.

Elsőnek:

"A 4dl alkohol meg 6dl víz az pont egy liter"


A térfogatok nem additívak! (Ezt ha jól emlékszem középiskola első osztályában tanítják kémiából)


"Azt tudhatnád hogy csak abszolút alkohol(99% felett) és víz összekeverésekor lesz kisebb az össztérfogat már 96%-osnál sem."


Ezt nem tudom, neked hol tanították, de nagy marhaság.


A térfogatszázalék(v/v%)-ot úgy számolunk, hogy oldotta anyag térfogatát elosztjuk az oldat térfogatával majd megszorozzuk 100-al(mivel százalék).


"ez a szakmám merő véletlenségből"


Nem tudom ez alatt milyen szakmára utaltál, de biztos nem térfogatszázalék számítás a fő profilod.

2010. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Térfogatszázalék valóban nem összeadható, és pontos a fogalom hogy 100cm3 oldatban hány cm3 oldott anyag van.



Egy középiskolás tanuló.

2010. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!