Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gyors kérdés! A holnapi...

Gyors kérdés! A holnapi napfogyatkozást lehet nézni napszemüvegben? Nincs direkt erre kifejlesztett szemüvegem, így teljesen esélytelen?

Figyelt kérdés
Egyébként a napszemüveg UV-szűrős Polaroid ha ez számítana...

2015. márc. 19. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Napszemüvegben nem lehet!
2015. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM!


Ha esetleg láttad a 99-es napfogyatkozást amikor még én is 7 éves voltam pont, akkor én 7 éves fejjel felfogtam hogy csak erre a célra kifejlesztett szemüvegben szabad a napba nézni, de akkor is csak egy rövidebb időre max 5-10 másodperc. Na most közvetlenül a napba nézni baromi veszélyes a szemnek próbáld csak meg így simán hidd el baromi kellemetlen lesz és több percig is rossz lesz utána a látásod ami maradandó is lehet, és akár vakságot is okozhat! Másrészt a hold nem úgy takarja a napot hogy azt szabad szemmel is látni lehet mert a napfénye erre túl erős és így nem látható a takarás, csak is erre a célra fejlesztett szemüveggel ahol látni fogsz a nap helyett egy narancssárga-vöröses kör alakot és fogyatkozás ideje alatt lesz látható az amit interneten is látsz képeken hogy a napnak csak egy része látszik.

Na most teljes 100% os fogyatkozás esetén bele szabad nézni a napba közvetlenül mert akkor a napot ugye nem látod hanem a hold fekete korongját és körülötte a fénysugarat amit a nap bocsát ki, de ugye ezek mozgásban vannak és idehaza is maximum 60% os lesz a maximális takartság, de emlékszem még a 99-es fogyatkozásra amikor 100% os takarásnál szemüveg nélkül nézhettünk a napba, de amint kezdett kivilágosodni körülötte ugye a gyémántgyűrű effektus megjelent amikor a korong szélén már erősebb volt a fény akkor már kellett a szemüveg mert az az erős fény már árt a szemnek.


Na most ugye a hegesztő szemüveg is úgy ahogy jó, de az sem 100% os csak 1-2 másodpercre maximum. De sokan még ezt sem merik ajánlani. Pár éve most így hirtelen nem emlékszem akkor is volt egy ehhez hasonló részleges fogyatkozás és akkor pont szakmai gyakorlaton voltam az autószerelő műhelybe és akkor hegesztő maszkon keresztül néztünk a napba, de mondta a főnököm hogy csak 3-5 másodperc maximum, ha lehet még annyi se nehogy bajunk legyen!

2015. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nem! De van ra egy modszer, hogy a napba nezes nelkul is vegig tudod kovetni az egesz napfogyatkozast. Csupan 2db sima feher papir szukseges. Az egyiket kilyukasztod a nap fele tartod es ravetited a fenyt a masik lapra. Igy a napba egyaltalan nem kell nezned
2015. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2015. márc. 19. 22:24
 5/10 anonim válasza:
Napszemüvegben tilos! 3. válaszolónak kérdés: Nem nagyitolencsével vetitem a papírra a tükörképét a valós képnek? Fizikaórán csinaltunk valami hasonlot. Csak papirlappal lencse nélkül hogyan lehet??
2015. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző: ez is veszélyes, bár ha kicsi a lyuk...

Lencsével szétégetni lehet a papírt, elég gyorsan.

2015. márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Csak papirlappal lencse nélkül hogyan lehet??"


Camera obscura:

"A napfogyatkozás megfigyelésének legbiztonságosabb módja a Nap kivetített képének közvetett nézése. Ez legegyszerűbben a camera obscura elvén alapuló kivetítéssel érhető el. Ekkor egy kartonlapba kisméretű lyukat készítünk (pl. gombostűvel átlyukasztjuk) és a Nap képét ezzel vetítjük ki pl. egy fehér papírlapra. Ezzel a módszerrel egyszerre többen is, veszélytelenül megfigyelhetik a jelenséget, ezért különösen ajánljuk azoknak, akik gyermekeknek kívánják a

jelenséget bemutatni."

[link]

2015. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Nekem van egy DIN 11-es ESAB normál napszemüveg-keretes szemüvegem.

Nem adom. Nem adom el. :D

2015. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NAVON válasza:

Na meg tudtad nèzni kèrdezõ?

Èn heggesztö üveggel nèzte kiraly volt.

2015. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem néztem bele semmivel, egyébként iskolában voltam :) de néztem képeket :D

[link] :D

2015. márc. 20. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!