Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Letudná nekem valaki írni az...

Letudná nekem valaki írni az illiászt röviden?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 18:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"mekkora egy ge.ci vagy attol h te minden szart elolvasó stréber bölcsész akarsz lenni még bekaphatod a fa.szom"


Nem nyert. Én egy olvasni szerető természettudós kutató lettem. Az is akartam lenni.


Ha a kedves kérdező olvasna, akkor tudná, hogy:

- "Le tudná írni" - és nem "letudná írni"

- Nevek, címek kezdőbetje nagy betű (Iliász)

- Iliász egy l-lel.


Egyébként engem felvettek az egyetemre (természettudományi karra) úgy, hogy a törit meg a magyart is megtanultam. Volt időm arra is felkészülni.

2010. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Gratulálok, örülök, hogy "bejött" neked az élet. Most mégis kötözködsz, és ez szerintem rossz. Bocs, hogy csúnya szavakat írtam, de nagyon feldühít ez a hozzáállás, mikor valaki megtanul valamit aztán azért fohászkodik, hogy bárcsak a többiek lebuknának és jól megbüntetnék őket.

Aki igazán jó, és nem kétlem hogy te az vagy/voltál, az úgy is ki tud tűnni, hogy a többieket nem árulja be, vagy még segít is nekik. Tőlem ha elkérnek egy házit/leírást egy könyvről az legfeljebb büszkeséggel tölt el, hogy hozzám fordultak. Ha nem adnám oda az illetőnek attól még nem csinálná meg, legfeljebb kapna egy 1-est. Nekem azzal nem lenne jobb.

2010. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Bocs, hogy csúnya szavakat írtam, de nagyon feldühít ez a hozzáállás, mikor valaki megtanul valamit aztán azért fohászkodik, hogy bárcsak a többiek lebuknának és jól megbüntetnék őket."


Ó, tíz éve még én is ilyen voltam. Csak aztán rájöttem pár dolgora. Bár a fiatalabbaknak nem szokása az idősebbekre hallgatni (valószínűleg nekem se volt az), így aztán mindenki maga tanulja meg a leckét a maga erejéből. A lecke pedig a következő:


- Vannak, akik semmit nem tesznek meg magukért. Azt várják, hogy a többiek majd csak kisegítik. Nevezzük őket lustáknak. Aztán mivel minden eredményük jobb lesz, mint amit érdemelnek, az ilyenekből lesznek azok, akik érdemtelenül jutnak a csúcsra. Persze egy jó részük nem jut sehova.

- Vannak, akik mindent megtesznek másokért első kérésre. Na ők a balekok.

- A harmadik csoport azt mondja, hogy aki tesz magáért valamit, azért én is teszek. Aki csak a csodára vár, az rám ne számítson. Aki egy lépést nem tesz meg saját magáért, azt én nem fogom kirángatni a gödörből. Aki így gondolkodik, azt nevezzük így: tapasztalt.


Ha a világ csak balekből és lustából állna, akkor lustának lenni sokkal jobb lenne, hiszen munka nélkül jutnának előre, köszönhetően a balekoknak. Ezért jó a világ szintjén is az, hogy minden lusta előbb-utóbb belebotik egy tapasztaltba, aki kicsit visszafogja, hogy néha azok is előre jussanak, akik megérdemlik.



Félreértés ne essék, nem azt modnom, hogy ne tegyünk szívességet. Én pl ahány szívességet kapok az életben, nagyjából annyit is adok (kicsit többet, a biztonság kedvéért). Olykor ugyan nem annak adjuk a szívességet, akitől kaptuk, de a rendszer összességében működik, keringenek benne a szívességek. A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy a lusták nem csak magukért nem tesznek semmit, de a szívességet sem viszonozzák, azaz a rendszer szintjén szívességelszívók.


Szóval majd az egyetemen (ha mész) rájössz, hogy vannak, akik próbálnak segíteni magukon, és azokon érdemes neked is segítened, mert viszonozni is fogják. Akik csak állnak sorba a kész jegyzetért (háziért, akármiért), azok nem érdemelnek semmit.


És a végére egy gondolat még. Vajon tényleg az a segítség hosszútávon, hogy megkímélünk valakit az önálló olvasástól, önálló munkától? Ha most nem kap segítséget, akkor talán kap egy egyest, de legközelebb elolvassa az olvasmányt. Így viszont csak arra neveljük a másikat, hogy csalással (mert igen, ez csalás) végülis mindig célt lehet érni, és még az a szemét, aki nem akar segíteni a csalásban.


Most vagyok 27. Kutató vagyok, gondolkodó, olvasó ember. Adj magadnak 10 évet, és te is eljutsz ezekig a gondolatokig.

2010. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Nagyon röviden : Íliász trójai hadvezért , megsértik ezért hátrál a hadvezérségböl, egy jo barátja megy helyette aki behal, ezért ö bosszubul visszamegy , megöli a gyilkosát és a testét meggyalázza (szekéren huzza). Ezután háborúszünetett kér Agamemnőn ( a halott fiu apja) megkapja.


Elemzés (röviden)

-utolsó 52 napot írja lesz

- immedias kezdés

- hexameter

- trójai mondakör

2010. febr. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akhájok elfoglalják Tróját és felégetik.
2010. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Csak úgy megjegyezném azoknak, akik kötözködnek, hogy jaj nem olvasta el:

képzeljétek, ahova én járok, nem kérték, hogy olvassuk el az egészet. Csupán együtt átvettük a tartalmát, és leírtuk a füzetbe vázlatszerűen. Csakhogy én abból a 6-8 órából amíg azt vettük én 4-et hiányoztam, így a cselekmény első egyharmada teljesen kiesett, és nem tudtam megfelelően értelmezni más jegyzete alapján. Azonban jövő héten dogát írunk belőle, és bizony rá kellett keresnem nekem is a tartalmára, és elolvasom akár itt ezt, ahhoz, hogy megértsem, hogy mi történt az eposzban. Akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést, akkor is le lettem volna b*szva?

2018. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!