Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a baj a brit tudósokkal?

Mi a baj a brit tudósokkal?

Figyelt kérdés
Sokan vicceskednek rajtuk. Mivel érdemelték ezt ki?
2015. ápr. 2. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A médiában a tudományos eredmények eléggé torzítottak, legtöbbször azért, hogy a hétköznapi ember számára érthetőek legyenek, a brit médiából nagyon sok olyan tudományos cikk származik, ami oylan szinten le van butítva, hogy a tartalma már néhol nevetséges. Ez szerintem nem a tudós közösséget minősíti, hanem a média tevékenységét, és az átlag ember igényeit.
2015. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Egy tudóssal - függetlenül attól, hogy milyen nemzettségű - akkor van baj, ha állít valamit, amit nem tud bizonyítani. Ha egy brit tudós tudja igazolni az elméletét, akkor semmi baj nincs vele.
2015. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vree ***** válasza:
49%

? konkrétan mire gondolsz?


Ha mondjuk "Brit tudósok bebizonyították..." kezdetű viccekre, akkor az inkább dícséretnek hangzik, mert nekik legalább VANNAK tudósaik, akik rendszeres eredményeket produkálnak...

2015. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vree ***** válasza:

(nyilván ezzel nem a keményen dolgozó magyar kutatót minősítem le, de jó dolog ilyenmiat ismertnek lenni)


Milyen "vicceskedésre" gondolsz?

2015. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Mo.-n legalább annyi tudós van mint a briteknél, csak itthon alulfizetettek, és még a hasznos kutatási területek sem kapnak túl sok támogatást, ezért senkinek nem jut az eszébe félig áltudományos dolgokkal támogatást igényelni. Egyszerűen nem éri meg, kemény munkával alig keres az ember. Nyugati országokban ahol többet költenek kutatásokra, ott sajnos elég nehéz kiküszöbölni, hogy néha "nem hasznos" kutatási területek is támogatva legyenek (egész egyszerűen azért, mert előre senki nem tudja megmondani, hogy az hasznos lesz vagy nem). Szerintem te a "brit tudósok kiszámolták a tökéletes női mell egyenletét" szintű dolgokra gondolsz, ez szerintem a média okozza. Nem csak a britektől jönnek ehhez hasonló dolgok, gyakran hallani azt is, hoyg az amerikai tudósok butábbak mint az európaiak, vagy amerikai népbutító "dokumentumfilm".
2015. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5-höz még annyit hozzátennék, hogy nem csak alulfizetettek, hanem emberileg sem igen becsülik meg őket.
2015. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az hogy látszólag olyan dolgokat kutatnak ami nemigazán viszi előre az emberiséget.
2015. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem ez a szlogen az indexről terjedt el, ahol folyamatosan nyomták a tudomány rovat viccesebb részében az általában angliai forrásból származó értelmetlen, vagy vicces témát feldolgozó kutatási eredményeket.

Ha a rovat szerkesztője ezen cikkeket kezdettől egy új-zélandi szájtról szemezgette volna, akkor most az új-zélandi tudósok lenne a hülyeségek kutatásának a szlogenje.

:)

2015. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az indexről. Ez "világhírű".
2015. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Jó, akkor nem az indexről. De tutira egy kiindulási pontból származik. :)

Mint a Murphy-törvények.

2015. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!