Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatírásnál, ha olyan...

Szakdolgozatírásnál, ha olyan tanulmányra szeretnék hivatkozni, amelyiket az interneten/ről használok, akkor pontosan hogyan kell ezt lehivatkoznom?

Figyelt kérdés
Mert ugye vannak a szakfolyóiratokban megjelent tanulmányok, és vannak az internetes hivatkozások. De ez internetről szedett szakfolyóiratban megjelent tanulmány.

2015. ápr. 7. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ez egy szakfolyóiratban megjelent tanulmány, akkor ugyanúgy szerzők, cím, évszám, folyóirat, évjárat, szám, oldalszám, mint ha nyomtatva lenne. Csak online folyóiratoknál nincs oldalszám, akkor azt elhagyod, vagy megadod helyette a doi-t.


Ha nem szakcikkről, csak valamilyen tanulmányról van szó (pl. újságból), annak ugyanígy van szerzője, címe, és ez esetben mögéteheted az eredeti internetes hivatkozást is, ebben az esetben mindig időpontmegjelenéssel (az internetes hivatkozások mögötti tartalmak változhatnak). Például:

Nagy József, Kis Sándor: A világ keletkezése, História Magazin, 5. évf., [link] elérés ideje: 2015. március 10.


Itt már azért kell egy kis óvatosság, lehetőleg csak szakmai, de minimum ismeretterjesztő folyóiratból hivatkozz meg cikkeket. Népszabadság, Blikk, index.hu kizárva. Ezekre egyetlen esetben van mentség, ha azt akarod demonstrálni, hogy az általad feldolgozott téma mekkora médiafigyelmet kapott - de a linkeket ebben az esetben sem a szakirodalmak közé, hanem a szövegben, zárójelben helyezed el.


Vannak intézmények hivatalos honlapjára feltett hivatalos bemutatkozások, sajtóközlemények, prezentációk. Ezeket is javaslom a folyó szövegben meghivatkozni, valahogy így:

"a Vidékfejlesztési Minisztérium sajtóközleménye szerint ( [link] az eljárás minden szempontból jogszerűen zajlott..."


Az "egyéb" internetes tartalmak - wikipedia, blogok, mindenféle találomra kigúglizott weboldalak - tiltólistásak egy szakdolgozatban, mivel nem ellenőrizhetők, bármikor megváltoztathatók, és egy részük nettó hülyeség. Kizárólag nyersadat forrásaként használhatók fel, ezt szintén a folyó szövegben lehet megjelölni.


Fontos, hogy ezek csak a tudományos publikációk általános szabályai, a pontos részletek minden helyen kicsit különböznek. Kérdezd meg a témavezetődet, hogy neked pontosan hogyan kell hivatkozni.

2015. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. ápr. 7. 21:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!