Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi okozza ezt elalváskor?

Mi okozza ezt elalváskor?

Figyelt kérdés
Gyakran van olyan érzésem, hogy az álomba merülés pillanatában hirtelen felriadok. A jelenség leggyakrabban olyan, mint ha egy gödörbe lépnék, sokszor hatalmasat bele is rándul a testem. A másik kísérőjelenség, mikor valaki rám ordít, vagy valami nagy zajt hallok. Elég kellemetlen érzés.
2010. febr. 20. 02:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi okozza, azt nem tudják a tudósok sem, de az elalvás teljesen normális kísérőjelenségei ezek. Majdnem mindenki szokott "elesni" elalvás közben, és bele is rándulnak. Az ordítás, zaj már ritkább. A stressz vagy a nagyon nagy fáradtság fokozza a hangos "zajok" előfordulásának esélyét. Angolul "felrobbanó fej szindróma" a különösen hangos zajok (robbanások, lövések) hallásának neve, mert néha rendkívül hangos, mintha a páciens feje felrobbanna. SSRI gyógyszerek elvonási tünete is.
2010. febr. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz ;)
2010. febr. 20. 03:15
 3/10 anonim válasza:
100%
Ennek van egy olyan magyarázata is, hogy amikor az asztráltested készül elhagyni a tested, de történik valami, és ezért "visszazuhan" a fizikai testedbe -> na akkor rándulsz össze.
2010. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekesen hangzik... Sokszor előfordul velem az úgynevezett alvási paralízis is. Tudom, hogy azt is szokták ehhez kötni. Én próbálom minden oldalról megvizsgálni.
2010. febr. 20. 22:10
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom ,hogy amikor nagyon lenyugszol, lelassul a szívverésed, ekkor az agyad kap egy ilyen ingert, hogy nehogy leálljon a szíved.
2010. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Velem a tegnapi elalváskor kb 3szor fordult ez elő! :D
2010. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem nem kellemetlen, sőt én imádom!:D Vagy síelek, vagy gördeszkával elesek álmomban, aztán hirtelen rugok egyet és felébredek, de én ezen nevetni szoktam!:DxD
2010. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem, bár nem szórakoztató, sokszor már vicckategóriába megy... Volt már olyan, hogy szinte megéreztem előre, hogy most rándulok egyet :D
2010. febr. 26. 23:06
 9/10 anonim válasza:
vonaton poén, amikor bóbiskolás közben van ez, és sípcsonton rúgod az előtted ülő csajt :D
2011. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez azért van mert az izmaid ellazulnak és egy utolsót rándul felkészül a test az alvásra.
2011. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!