Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek léteznek...

Milyen lehetőségek léteznek egy átlátszó anyagra, (üveg, fólia, műanyag. ) külön rétegként rakható olyan valamire, ami kívánság szerint változtatja átlátszahótságát, ugye pl áram hatására?

Figyelt kérdés
Egy 2-3 nm felületben gondolkozom.
2015. ápr. 22. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Különböző folyadékkristályos kijelzők, vagy e-ink (pigmentes kijelző, ami elektromosság hatására blokkolja vagy átengedi a fényt).


De ezek egyike se olyan árban van, amit egy átlagember 2-3nm felületben meg tud venni.


Szerintem valami ablakba épített reluxával sokkal jobban jársz (és olcsóbb is lényegesen, meg strapabíróbb) ha mindenképpen az a cél, hogy fizikailag ne legyen az ablak előtt semmi.

2015. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a folyadékkristály jutott eszembe, de ilyen jellegü megoldásra kialakított terméket még nem láttam. (mer ugye felbontás ide nem kell).


Másik amit láttam még az a elhomályosodó üveg. De azt nemtudom hogyan hívják, vagy hogy egyáltalán hogy működik.


Ezt a kettőt ismerem eddig.

2015. ápr. 22. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!