Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt, hogy...

Miért gondolják azt, hogy párhuzamos világok keletkezhetnek?

Figyelt kérdés

Olvastam olyan teóriát, miszerint rengeteg párhuzamos világ keletkezhet. Ha én egy útkereszteződésnél nem jobbra, hanem balra megyek, akkor keletkezik egy párhuzamos világ, ahol nem balra, hanem jobbra megyek.

vagy az időgép teóriájánál is, hogy ha megváltoztatja a visszautazó a múltat, akkor az egy párhuzamos világ lesz, az eredetiben meg nem is észlelünk semmi változást.


Honnan jön ez az elmélet? Nekem ez nagyon meseszerűnek és lehetetlennek tűnik.



2015. máj. 2. 22:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy dokumentumfilmben is hallottam erről, ott az a professzor mondta, hogy lehet, hogy egy másik párhuzamos világban ő most nem előadást tart, hanem pl étteremben ül.
2015. máj. 2. 22:25
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán létezhet ilyen? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Nem megy sajnos.
2015. máj. 2. 22:25
 3/6 anonim válasza:
4%

Létezhet ilyen, meg még olyan dolgok is léteznek szerintem amiről halvány lila gőzünk nincs hogy létezik, de ha meglátnánk, tátva maradna a szánk.Ezeket csak Isten tudja és látja.Ha ilyen rohamtempóban, fejlődik a technológia, ki tudja, talán pár évtized vagy pár száz év múlva ezekre is kapunk választ.

Lehet hogy létezik párhuzamos világ, de amit írsz az lényegében szerintem baromság, ahogy így leírtad.Most gondold el, hogy ilyen alapon akkor 7 milliárd ember minden másodpercben megtett cselekvése folytán kialakul egy párhuzamos világ.Most akkor ha valaki elkezd nézni egy csatornát, mondjuk az eurosportot, akkor létrejön még vagy több tucat világ, ahol nem az eurosportot nézi hanem másik csatornát?

Vagy a te példádból kiindulva, az útkereszteződés után még vagy 20x kell befordulni egy másik utcába, akkor létrejön még 20 párhuzamos világ ahol másik utcába mész be?S ha jobbra fordul a tekinteted, akkor létrejön egy másik világ, ahol meg balra nézel?Ennek mi értelme lenne és hol jönne létre ez a felfoghatatlanul nagy mennyiségű párhuzamos világ?

Szóval igazad van, meseszerű és egyszerűen lehetetlen.

2015. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egyenlőre csak fikció. Gondolatkísérlet. Lehet hogy van valami gyakorlati dolog, amiből erre következtetnek, de szerintem két kezemen meg tudnám számolni, hány olyan ember van az országban, aki értené is és máshol sem lenne sokkal több.
2015. máj. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Könnyen elképzelhető, hogy léteznek párhuzamos világok, de nem hiszem, hogy így, ahogy leírtad, illetve hogy egyáltalán ilyen szinten hatással vannak egymásra.


Úgy képzelem el a "párhuzamos világokat", mint egymás "helyén" létező (hely ugye csak valamihez képest értelmezhető, az Univerzumról nem lehet megmondani, hogy "hol" van), ugyanakkor más-más frekvencián érzékelhető univerzumokat.

2015. máj. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Igazából ezt úgy kell elképzelni, mintha egy egyenest rajzolnánk. Ugyanez megy a sokdimenziós térben is, ahol a mi világunk annak egy "síkja". Szóval rajzolsz egy vonalat, és ahányszor csak egy eseménynek több kimenetele lehet, minden kimenetelnek megfelelően egy-egy új vonalat kezdünk rajzolni úgy, hogy ne keresztezhessék egymást. Valahogy így kell elképzelni. Az észlelt valóság ebben a gráfban egy kiválasztott út. Az egészet pedig azért találták ki, hogy a kvantummechanika egyes jelenségeit könnyen tudják értelmezni, de ettől még jelenleg nincs eszközünk megállapítani a helyességét, csak azt, hogy a segítségével egyes problémákra könnyebb választ adni. Sőt, valószínűleg nem is lesz lehetőségünk tesztelni, mivel a párhuzamos világok a miénkén kívül esnek.
2015. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!