Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Objektíven nézve az emberi...

Objektíven nézve az emberi szerveknek van a kórházban azonosítjuk? Sokat hallani mostanában szervkereskedelemről de elméleti szempontból nem tudom elképzelni hogyan teszik be a gépbe úgy hogy legálisnak tünjön.

Figyelt kérdés
Miképpen zajlik egy ilyen, kik vesznek meg illegális szerveket? Hogyan lehet ezt értékesíteni? Nekem az ilyen hírek propaganda fogásnak tünnek, aminek az az üzenete hogy ne menj ki külföldre veszélyes. Persze fogalmam sincs mekkora igazság tartalma van ráadásul halani ilyeneket hogy 15 ember tünt el itt magyarországon több városban is csoportos eltünésekről számolnak be. Mi ez az egész hogyan lehet felvenni a harcot az ilyesmi ellen ha ez igaz? Ne felszines válaszokat adjatok vegyétek komolyan ezt hasznos volna már a végére járni ennek azért is mert a pokolba sem lehet elképzelni ilyen szint erkölcstelenséget.Szóval szeretnék néhány elmélyült választ ara a kérdésre hogy ez igaz e vagy sem? DE azért is irtam tudományos téma körben mert tényeken alapuló elemzést várok el nem holmi igaz mert a barátom is mondta meg én is halottam a tévébe hogy elraboltak x embert. Szerintem akiknek van a fejükben egy stabil kiindulási alap nem hírek alapján mérlegelik a kérdést. Szedjük össze a kérdés megválaszolásához szükséges ismereteket mit tudunk mire lehet következtetni menyire lehet valószínű mi feltételezhető mi nem stb Előbb találni kell egy jó megközelítést.
2015. máj. 18. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Végigolvastam amit írtál, és a végére nem maradt meg belőle semmi, csak az, hogy mennyire förtelmes a helyesírásod.

És most felháborodhatsz ezen, de ha ezt most nem írod le normálisan, akkor csak ilyen kommenteket fogsz kapni, ami jogos is.

Én nem tudom ezt sajnos elképzelni, hogy ennek mi lehet az oka. Tehát a legtöbb harmadikos már nem vét ilyen súlyos hibákat. Ha meg ennyire nem tudsz helyesen írni, akkor használj google chroom-ot, az leellenőrzi neked a helyesírásodat, csak kérlek tisztelj meg minket azzal, hogy valamennyire helyesen írsz.

2015. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Tanuld meg legalább a szövegközpontozást ha magyarul nem sikerült még (tudod, vesszőt tenni oda ahol levegőt veszel, értelmileg tagolsz, stb...). Kétszer elolvastam mert nem érthető mit akarsz mondani, harmadjára nem fogom mert kényelmetlen és zavaró, fárasztó és még idegesítő is a sok hiba.
2015. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát annak akinek bonyolult fel teszem egyszerűbben igazak azok a hírek amik a szervkereskedelemről szólnak? A kérésem még mindig az hogy olyanok írjanak akiknek van kedvük tényekből ki indulva elemezni. Pl ha korházakban regisztrálják ezeket a szerveket akkor az biztosan megnehezíti ezt a folyamatot de még itt is lehet tovább elmélkedni hogy akkor hogyan érheti meg ezeknek.

Igaz hogy elégé ki sül a kérdésemből menyire elitélem ezt meg azokat is akik nem képesek meg oldani de aból amiket írsz nekem az jön le hogy te ritkán nézel tévét és nem jársz emebrek közé. Ha csak meg figyeled a kérdés alatti kérdéseket aból is jó sok hasonlót fogsz látni akkor elég sok a kamu kérdés csak kérdem én te mire alapozod? Nevezd meg amivel nem értessz egyet és fejsd ki a gondolataidat cáfold meg és egyből lesz egy jó ki indulási alap.

2015. máj. 18. 23:42
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Vannak olyan országok, ahol magánklinikákon hatalmas pénzekért "beépítenek" homályos származású donorszerveket is. És persze a kereslet kínálatot is generál.

De itt, nálunk ennek nemigen lehet meg az underground infrastruktúrája.

Egy szó mint száz, a nálunk terjengő rémtörténeteknek nincs alapja. Valahol távol-keleten, Afrikában stb. előfordulhatnak ilyen esetek, ezek adják a mo.-i sztorik valóságalapját.

Nem mondom, hogy az esélyét végképp kizárnám annak, hogy Európában ne történhetne ilyen, de állati valószínűtlen. És belegondolva, hogy az itteni média milyen szinten harsog mindent, kizárt dolog, hogy ha VALÓBAN történne nálunk ilyen el lehetne úgy tussolni, hogy csak FB megosztásokkal terjedhetne az esemény.

2015. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban ez döntően civilizációs kérdés. Ami azt is jelenti, az adott társadalom mennyire tudja és igényli a tiszta átlátható működésmódot. Ennek mértéke arányában csökken a homályos ügyletek száma.

Azonban azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a globalizáció e téren is zajlik, tehát Európában is előfordulhat feketekereskedelem olyan szervek esetén, amelyek nehezen elérhetők. De azért itt a lebukás veszélye nagyságrendekkel nagyobb, mint kizsigerelt, elmaradott országokban, ahol a személyes diktatúra az úr.

Viszont kérdező, azért azoknak is van igazságuk, akik megfogalmazásod alapján azt szűrik le, hogy e téren (is) eléggé zavarosak a gondolataid. Érdemes lenne ott is kicsit rendet rakni.

2015. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

@3. Valóban beletrafáltál, ritkán nézek TV-t hál' Isten, így kevesebb elképesztő baromság árad felém. Már lassan egy éve kihúztam a kábel TV-t és azóta soha nem vitt rá a lélek, hogy újra csatlakoztassam.

Na azért ne aggódj, közösségi oldalakon látom a hülyébbnél hülyébb konteókat.


Nem, nincs alapja ezeknek ITT.

Egy szerv az nem olyan, mint egy elektromos alkatrész, hogy kiszerelem, beszerelem, darab-darab...

Ehhez műtők kellenének, meg szörnyű korlátozott, hogy meddig lehet fölhasználni egy szervet, gondolj bele, nagyon gondos hűtés kellene és órák vannak az átültetésre.


Csak nem gondolod, hogy befut egy klinikára egy ismeretlen eredetű szerv és akkor majd azt a műtőben teljesen frankón "beszerelik" a sebészek ?! És ez nem tűnik föl senkinek?!

Elég gyermeteg elképzeléseik lehetnek a konteó hívőknek.


És meg sem kérdezik, nem is dokumentálják, hogy honnan jött... meg ugye ahhoz kéne ám néhány vizsgálat is mielőtt beültetik. Nem darab-darab alapon megy...

2015. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha már témánál vagyunk, sokkal esélyesebb, hogy pl. sorozatgyilkossal fut össze az ember és annak lesz az áldozata, ami szintén szörnyű dolog, de annak is a valószínűsége kb a villámcsapás valószínűsége.
2015. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tvbe is vólt én nem tudom egyépként ezért kérdem. Speciel vannak emberek akkik orvos létükre meg politikusként művelnek ilyeneket nem nehéz el képzelni magyarországon is akár vannak ittis bünszervezetek de külföldről is be tudnak jönni emberek. Zavar alatt mire gondoltok? Hogy írtam azt is hogy propagandafogásnak tűnik aztám meg kérdem mi az igazság? szerintem nagyonis érthető a logikám. Jól tudjk hogy meg akarják akadályozni hogy az emebrek ki mennyenek külföldre én így csinálnámxD mert ez ténleg ilyesztő és sokan be veszik. Szolnokon 15ember tünt el és ez nem kamu. Ha vannak olyan országok amiket mondtál akkor el lehet képzelni hogy be altatva ki viszik a gyerekeket prostituátakat agyon kábítva és ott végzik el a műtétet ahol nincsennek anyira nyílvántartva az épületek. Egy régi húsüzemet ahol van hűtés steril meg lehet egy kisseb műtűnek csinálni. Es szerintem egy ilyen kérdést hírt akkor is komolyan kell venni ha propa ganda trükk mert vicnek is roszz. Afelöl viszont nincs kétségem hogy hatékony.
2015. máj. 19. 21:10
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Töröltessétek ezt is, de tényleg kamu kérdés sztem...
2015. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen mennyiségben, ilyen brutális helyesírási hibákat szerintem csak szándékosan követ el a kérdező. (=kamu kérdés, trollkodás)
2015. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!