Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy valaki későn kezd foglalkozni tudománnyal?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, egy ember csak 30 éves korára jön rá, hogy marhára érdekli mondjuk a fizika. Véleményetek szerint ekkor már el lehetetlenültek előle a lehetőségek, illetve már nem viheti sokra a szakmán belül?

A véleményetekre lennék kíváncsi, de jöhet ehhez hasonló kis történet.



2015. máj. 27. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem van esély erre. Ha gimiben jó voltál matekból és fizikából, beiratkozhatsz egy egyetemre vagy főiskolára. Miért ne? Jogod van hozzá.


Persze elméleti atomfizikus már nem biztos, hogy válik belőled, de mondjuk valami mérnöki szakot még megcélozhatsz szerintem.

2015. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van. Ha elvesztegetsz 12-t a szellemileg legtermékenyebb éveidből, nem várhatod, hogy valamikor is behozod. Persze ha te vagy az évszázadunk zsenije, akkor a maradékból is ki tudsz hozni valami értékelhetőt, de az esetek túlnyomó többségében az a 12 év mínusz ellehetetlenít.
2015. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azaz úgy gondolod, hogy 18 évesen az embernek már tudnia kell, hogy mit akar?
2015. máj. 27. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kutatói pályát akar befutni, akkor igen.
2015. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Egyébként igen, ha kutatói pályát akarsz befutni, akkor valóban késő 30 évesen elkezdeni.
2015. máj. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem ha valaki tényleg szeret valamit akkor képes megtanulni akár 80 éves korában is! Nem kell 18-20 évesen elmenni egyetemre fősulira aztán meg 2 év múlva megunja és elmegy valami okj s szakmára! 30 év meg még nem a világ vége!!!

Remélem belevágsz és megmutatod az embereknek hogy mire is vagyunk képesek ha igazán kitartóak vagyunk és érdekel amit csinálunk!!!!!

Sok sikert! :D

2015. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon motiváló és biztató az üzeneted!

(Egyébként én is hasonló véleményen vagyok.) :))

2015. jún. 10. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki tudománnyal foglalkozik, az nem azt jelenti, hogy megtanulja, hanem azt, hogy továbbviszi. Ebből a szempontból teljesen mindegy, mit tudsz megtanulni 80 évesen.
2015. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!