Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megtehetem, hogy műholdat /...

Megtehetem, hogy műholdat / szondát küldjek a kozmoszba?

Figyelt kérdés

Úgy értem tegyük fel,hogy megvan az anyagi hátterem hozzá.

Feljuthatok a telkemről egy Szputnyik-1- hez hasonló ember nélküli szondát a világűrbe?


Vagy van valamilyen nemzetközileg elfogadott dekrétum,hogy ezt magánember nemteheti?



2015. jún. 4. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Persze hogy megteheted. Ha van néhány dollármilliárdod, akkor simán.
2015. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A légkörön való átjutáshoz légügyi engedély kell. De egy Szojuz hordozót sem állíthatsz fel a telken, mert indításkor lerombolod a környéket, de talán még építési engedélyt is kell kérni hozzá. :))


Ha már fent van az űrben, ott elvileg nincs gond, de azt is illik egyeztetni a hatóságokkal, hogy nyilvántartásba vegyék. (Pl. rádióforrás azonosításhoz, stb.) Az űrszemetet is nyilván tartják, szóval érdemes bejelenteni.

2015. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pedig úgy gondoltam,hogy úgyis van egy 917 m2 közmű nélküli telkem mucsaröcsögén a kocsma mellett.

Míg én a kocsmába vagyok a szonda küldené nekem a jeleket a kozmoszból.

2015. jún. 4. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Míg én a kocsmába vagyok a szonda küldené nekem a jeleket a kozmoszból."

Például hogy mikor van záróra? :D

2015. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kocsmában lenne a műveleti központ.
2015. jún. 4. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Hehe, ez megy a humor rovatba, de jót röhögtem! :)
2015. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán megteheted, ha összebeszélsz Musk-ékkal és velük viteted, akkor nem is lesz olyan borzasztó drága. Pár millió dollár, és ott a műholdad, nyomhatja élőben a Forma1-et a kocsmába!

G.

2015. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!