Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gázpisztolyokat meg lehet...

A gázpisztolyokat meg lehet olvasztani?

Figyelt kérdés

Van egy régi gázpisztolyom, amit már nem lehet megjavítani, és úgy tudom hogy ezeket zamakból (spiáterből) gyártották


Ha felteszem egy órára a tűzhelyre egy fazékban, össze fog olvadni egy masszává? :D

Láttam egy videót, ahol egy amerikai fickó egy Hi-Point típusó olcsó lőfegyvert megolvaszt, vajon az enyémmel is meg lehet csinálni ugyanezt?



2015. jún. 6. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Fazékba paprikás krumplit szoktak főzni.
2015. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, az olvadt gázpisztolyt csak alaplének szánom :D
2015. jún. 6. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:
A gázpisztolyt nem lehűteni kéne, hogy kicsapódjon, aztán megfagyjon és szilárd legyen?… Vagy hogyan akarsz megolvasztani egy gázt?
2015. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Tehát a körítősztori nélkül az a kérdés, hogy a zamak megolvasztható-e gáztűzhelyen.

A kérdés megválaszolásához két dolog kell: a zamak olvadáspontja, amit egy google kereséssel magad is meglelhetsz (380-390 °C), valamint a gázrózsa hőmérséklete, ami olyan 1000 fok körüli. Nyilván kérdés, hogy abból az 1000 fokból mennyit tudsz átadni az edénynek, de elég sokat. Szóval elvileg igen.

2015. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2015. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csiß válasza:
52%
lehetőleg töltve tedd a tűzhelyre :)
2015. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!