Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A maja naptár vége? Szerintetek?

A maja naptár vége? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Gondolkoztunk az osztálytársakkal. Mindenki beszél a világvégéről, hogy a maják megjósolták, mert eddig tart a naptáruk. Lehet tudni, hogy miért tart eddig? Nem lehetséges, hogy csak azért, mert épp idő előtt meghaltak? Vagy csak megunták az egészet?

Amúgy is a történelem egy része találgatás, ezt se kéne annyira készpénznek venni, nem? :/


2010. febr. 27. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A telefonom 2079-ig mutatja a naptárt,úgyhogy sztem akkor lesz világvége....
2010. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
fókuszt néztél:)
2010. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért tart eddig mert,rádőlt a kő a naptár faragóra,eddig jutott.Ez is egy befejezetlen mű.
2010. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Az én régi telefonom, egy Sharp GX-29-es 2099-ig ismerte a naptárat, nyilván addig tart az élet :)

Azért pont 2012-ig írták, mert addig volt hozzá kedvük.

2010. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor kell még eloszlatni ezt a tévhitet?

A maják se azt mondják, hogy akkor lesz a világvége, hanem csak lejár a naptáruk blablabla.

Ez annyit tesz, hogy ugyanolyanok lesznek a csillagállások mint 0 0 0 0 0-nál azaz amikor elkezdték.

Tehát újrakezdődik a naptár. Ennyi az egész.

2010. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat xD amúgy igen fókuszt néztem. :D de nem igazán hiszek ebben a világvége dologban... szkeptikus vagyok. szerintem egyáltalán nincs semmi bizonyítva, szóval.
2010. febr. 27. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

kicsit rosszul fordították át vmilyen nyelvre, aztán onnan is át fordították, és a végén már 1 kicsit ki lett szinezve, hozzá lett 1-2 dolog téve, ki lett véve, de ha lefordítanád az eredetit magyarra, eléggé mást kapnál.



Ez olyan mint ahogy nálunk megvan pl, hogy 1 év 12 hónap, 365 nap stb.. ott több más beosztás szerint számoltak ciklusokat.az eggyik legnagyobb ilyen ciklusuk(több ezer évenként van, nem tom mi a neve) pont ekkor jár le, nem jelent semmit, csak újra kezdődik az egész naptár:)

2010. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

éra a legnagyobb, és 13 baktun = 1 éra

a 12. baktun végén lesz ez a "világvége" dolog a sok okoska szerint

2010. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dellfil ***** válasza:
100%
Ha megáll az órád, megáll az idő?
2010. febr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én naptáramnak meg 2010. dec. 31.-én van vége, akkormost milesz? :D De a tavalyinak is vége volt...

Amúgy náluk ez olyan mintha nálunk új év kezdődne, csak nem egy év telt el náluk, hanem egy kicsit nagyobb időegység.

2010. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!