Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki szeretnék lépni az egyetemr...

Ki szeretnék lépni az egyetemről az mondták, hogy ki kell fizetnem azt a bizonyos 2 félévet amit tanultam mivel államilag támogatottan vagyok. Valaki nem tudna mondani valami kiútat, hogy ne keljen kifizetnem azt a bizonyos összeget?

Figyelt kérdés

2015. jún. 17. 13:18
 1/8 bollocks ***** válasza:
72%
Aláírtad a tanulmányi szerződést, ott pontosan le van írva, hogy ilyen esetben ki kell fizetned a tandíjat. Ami teljesen jogos, ne az én adóforintjaimat költsd meggondolatlanságodban.
2015. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán ne lépj ki, végezd el és akkor nem kell kifizetned.
2015. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy a "türelmi idő" az első félév végéig tart tudtommal, tehát ha te akkor jelezted volna a szándékodat, akkor most nem kellene fizetni.


Egyébként én anno két szakról is megpattantam, szóval együtt érzek, és tényleg szar lehet, hogy ma már ilyen béklyóba vannak kényszerítve a hallgatók...


Egyébként Magyarországon ne tervezz, Ausztriában bár drágább lakni, de ingyen van a felsőoktatás minden uniós állampolgárnak, és ott, meg a legtöbb normális országban nincs ilyen X darab állami félévem van, ez magyar kuriózum tudtommal, másutt ha bejutsz, akkor akárhány szakot elvégezhetsz, ha bírod ésszel meg szorgalommal. Ez lenne a normális itt is.

2015. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

„Egyébként én anno két szakról is megpattantam, szóval együtt érzek, és tényleg szar lehet, hogy ma már ilyen béklyóba vannak kényszerítve a hallgatók...”


-Béklyóba kényszerítve, mi?


-Ja, ismerek olyanokat, akik 5-6-8 évekig-húzták nyúzták és BSc-t sem értek el. Otthagyták azóta francba az egészet. "nagyszerű", hogy az államnak erre is volt pénze ezt az értelmes tevékenységet finanszírozni...

Hosszú évekig.

Nem azt mondom, hogy annyira jó, hogy 1 év után nem lehet már csak úgy meghátrálni, meg ne legyen semmi türelmi idő, de az se volt normális gyakorlat, amit írtam...


"Egyébként Magyarországon ne tervezz, Ausztriában bár drágább lakni, de ingyen van a felsőoktatás minden uniós állampolgárnak, és ott, meg a legtöbb normális országban nincs ilyen X darab állami félévem van, ez magyar kuriózum tudtommal, másutt ha bejutsz, akkor akárhány szakot elvégezhetsz, ha bírod ésszel meg szorgalommal. Ez lenne a normális itt is."


-Jaaa, csak kiemelném a lényeget, amit magad is írtál: „ ha bírod ésszel meg szorgalommal.”...

2015. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Jó, nem biztos, hogy jó dolog 1 év után, ha ki kell fizetni 1-2 félév tandíját, talán lehetne méltányosabb is a dolog, de a másik véglet sem állapot. Azért az tűrhetetlen volt, hogy egy komolyabb szakon az 1. év szakmai tárgyait 3-4 év alatt nem teljesítette az illető, de azért az állam finanszírozta minden további nélkül...
2015. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
nem mindenki tanul andargógiát. művészettörténelmet, meg médiaismeretet, egyes szakokon teljesen átlagos, hogy nem végzik el 7 félév alatt
2015. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Ezt most kinek írtad?
2015. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a két féléved otthagyod, de az azt követő 1 évben beiratkozol valamelyik felsőoktatási intézmény államilag finanszírozott alapszakjára, akkor nem kell fizetned.


Üdv!

2015. jún. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!