Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kémiával kapcsolatos kérdések:...

Kémiával kapcsolatos kérdések: Mi a mai neve a: -tengersavnak -gálitzsavnak -széksónak -gyepsónak -tsudasónak? Milyen kémiai reakciók jönnek létre a : -foszfor és az oxigén között? -jód és a hidrogén között?

Figyelt kérdés
Mi az: -A nem látható részecskéket, jelenségeket szemléltetjük vele (5 betű) -Sűrűség különbségen alapuló elválasztási művelet (8 betű) -Ilyen anyag a füst (7 betű) -Mesterséges elemi szén (8 betű) -Elektron átmenettel járó kémiai reakció (6 betű) -Levegőszennyező anyag (7 betű) -Jelzőanyag (9 betű)
2010. márc. 4. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ezt a feladatot nem azért kaptad, hogy megoldják helyetted. Gondolom, éppen ezt oldod, a kérdéseid valahol középen: [link]

Csak mondom, hogy a tengersavat, a gálitzsavat, a széksót, agyepsót és a tsudasót megtaláltam a neten, fejenkét 1 vagy max 2 google kereséssel.

A reakciókat nem kerestem, de tuti azok is fent vannak, legalábbis részben.


Ha láthatóan szarsz az egészre, és mindent mással akarsz elvégeztetni, akkor miért várod, hogy mások majd segítsenek neked?

2010. márc. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nézdd: ha megnézted a feladatlapot bizonyára észrevetted, hogy nem ennyiből áll az egész. Ez csak egy kis része és igenis vettem a fáradtságot hogy megoldjam a többi feladatot remélhetőleg jól. Csak a kémiához nem igazán sok érzékem van ezért gondoltam hogy hátha vannak itt fennt olyan segítőkész emberek akik ebben nekem segítséget tudnának nyújtani. Az ő válaszaikat továbbra is várom.
2010. márc. 4. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is segítőkész vagyok. A segítségem abból áll, hogy megtanítalak használni az agyad, hidd el, hogy ez hosszú távon jobb lesz neked. Egyébként megmondtam a megoldást: minden kifejezést beteszel a google-ba és keresel egyet. Lehet, hogy nem a legtetején fog pirossal villogni a megoldás, de ott lesz. De tudod mit? Ha megkeresed és beírod az egyik felét, én beírom a másikat. Na?
2010. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Ezen az oldalon megtalálod a választ. [link]

Nem könnyű kikeresni belőle, mert hosszú, de benne van.

2010. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2010. márc. 4. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!