Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Majak-balesetet miért nem...

A Majak-balesetet miért nem járják körbe jobban legalább manapság, ha tényleg súlyosabb volt, mint Csernobil?

Figyelt kérdés

Wikipedia szerint "A kiáramlott radioaktív anyag tekintetében a majaki szennyezés 8·1017, illetve 4·1018 Bq, ami duplája a csernobili katasztrófának."


Oké, hogy akkoriban az információkat elhallgatták, főleg, hogy ez a felhő nem ment nyugatra, de a SztU. vége után legalább miért nincs róla akkora tájékoztatás, mint Csernobilról?


2010. márc. 4. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Bőven van róla tájékoztatás, csak nem rágják az ember szájába. Aki akar, utánanéz, aki meg nem, az nem.
2010. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 toraz válasza:

Hali!


Néhány éve vagy a Discovery vagy a National Geographic Channel csatornán vetítettek egy dokumentumfilmet a majaki katasztrófáról, azóta sem láttam:S

Előtte nem is hallottam az esetről, bár akkor lehettem kb 18 éves, és addig csak a csernobili katasztrófa híre jutott el hozzám..

Lényeg, hogy legalább az ott történt dátumhoz is köthető szennyezések évfordulóján meg kéne emlékezni a híradóban, véleményem szerint elég nagy horderejű szennyezés történt ott ahhoz, hogy beépüljön a köztudatba.

2010. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 toraz válasza:

amúgy jó volna, ha könnyen hozzáférhető adat lenne arról, hogy pontosan mekkora területek szennyeződtek el, az ott lévő fák ki lettek-e termelve mondjuk, vagy a térségből bármilyen anyag (építőanyag például) kijutott-e...nem tudom elképzelni, hogy az óriási kiterjedésű területet valóban érintetlenül hagyták, és megszűnt volna például az esetleges nyersanyagkitermelés, vagy bármilyen gazdasági tevékenység, ami a fertőzötté vált anyagok mozgatását lehetővé teszi...

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy elég sok tüzelő kikerült a szennyezett erdőkből, de ha nem jól gondolom akkor legalább erősítsék meg az ellenkezőjét!

Vagy például hogyan zajlott a Karacsáj-tó kibetonozása, mikor úgy tudom hogy a tó környékén egy óra alatt meg lehet kapni a halálos sugárdózist?

2010. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!