Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretném megismerni a mitológ...

Szeretném megismerni a mitológiai világot. Az illiásszal az odüsszeia-val vagy az antigonéval kezdjem? Nem tudom, hogy miről szólnak.

Figyelt kérdés

2015. júl. 18. 22:33
 1/7 anonim válasza:
Én mindenképp az illiászal kezdeném. Az antigone egy dráma 3. Részr. Az első címét nem tudom, de a második oidipusz király. De mind kötelezö 9. Ben
2015. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mitológia nem az Iliásszal vagy az Odüsszeiával kezdődik!

Mindkettő hősei életében nagy szerepet játszanak az istenek, és a mitológia ott kezdődik!

Ha nem ismered az egyes isteneket, nem lesz érthető miért úgy, ahogy avatkoznak a földi emberek sorsába.

2015. júl. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az Iliászt és az Odüsszeiját mindenképpen olvasd el, de ha görög mitológiát akarsz, akkor inkább a Görög regék és mondák című k9nyvet ajánlanám, amit letölthetsz a netről, kivehetsz könyvtárból, vagy ha szerencséd van, megvehetsz antikvárumban...
2015. júl. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem kezdésnek egyiket sem. Nagyon hosszúak, és eléggé egy részére koncentrálnak csak a mitológiának, ez könnyen elveheti az ember kedvét (ui: nincs bajom a hosszú történetekkel, de sokan nem így vannak vele).


Elsőnek inkább valami olyasmit vennék elő, mint a Görög regék és mondák című könyv, rengeteg apró történet istenekről, hősökről, eseményekről.

2015. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utóbbiakkal: ne az Illiásszal vagy az Odüsszeia-val kezdj, hanem az alapokkal.

Én is a Görög regék és mondák című könyvet ajánlom.

Ezzel is elkezdheted:

[link]

2015. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. :)
2015. júl. 19. 12:27
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom, hogy szereted-e, de én ajánlanám a Percy Jackson könyveket, én onnan ismertem meg a görög mitológiát.
2023. febr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!