Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az "Az" egy szó?

M3ntaCukor kérdése:

Az "Az" egy szó?

Figyelt kérdés
Csak azért a "politika" fülhöz raktam ezt a dolgot mert egy ismerősömmel erről vitatkozunk és szeretnék egy választ kapni erre.

#nyelvtan #Retardáltak vagyunk.
2015. júl. 25. 04:27
 1/7 anonim válasza:
[link] határozott névelő
2015. júl. 25. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:

Ez az az szóra is vonatkozik (# 4/7)...


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__346221..

2015. júl. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Mert a megfelelő kategóriában nem kaptál volna választ??? Pfff...

Na, sicc innen. :P


Ha már itt vagyok: Igen, egy szó. Szófaja lehet határozott névelő vagy mutató névmás. Nem tudom, miért kérdés ez általános iskola 1., de legkésőbb 2. osztály után... :(((

(Ja, és mondatkezdést kivéve nem kell nagybetűvel kezdeni, csak simán "az".)

2015. júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen lehetőségek merültek még fel? Hogy az „az” az két szó? Vagy hogy tulajdonképpen egy kerti szerszám? (Nem bántásból, csak tényleg érdekel, mert valahogy nem tudom beleélni magam a dologba, pedig szeretnék szép, jó új gondolatokat befogadni.)
2015. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az az, az az. Az ám.
2015. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltunk semmi olyanra hogy az "az" lehetne egy kerti szerszám is, csak szóláncoztunk ès egy "a" betûre végzõdõ szóra benyögte az "az"-t és vitatkoztunk hogy az jó-e oda vagy nem.

Úgy hogy poénból ide kitettem, hátha van aki tudja. Olyasmiken gondolkoztunk hogy az "az" egy szófaj vagy hogy hogy tudnád elmagyarázni azt hogy mi az az "az". Sok hülyeséget kitaláltunk az biztos.

2015. júl. 26. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy olyan SZÓ, aminek a szófaja általában határozott névelő (tehát neveket előz meg, és általában arra utal, hogy a névvel jelölt dolgok közül egy bizonyosra gondolunk – például ha azt mondják „asztal”, akkor az még sok asztal lehet, de „az asztal” EGY szóban forgó asztalra vonatkozik), de lehet mutató névmás is (egy név helyett használt szó, amihez rá kell mutatni a megjelölt dologra – például az asztalra nem az „az asztal” kifejezéssel utalsz, hanem rámutatsz, és azt mondod, hogy „az”.)?
2015. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!