Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges lehet a teleportálá...

Lehetséges lehet a teleportálás vagy a térugrás?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy van-e a kettő között különbség...

Bocs ha hülye kérdés...


2010. márc. 7. 21:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem elképzelhető

hogy a jövőben lehetséges lesz

2010. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted hogy volt ötösöm a lottón?:D
2010. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

miköze a teleportnak az ötös lottó nyereményednek?:O


szerintem nem lehetséges.


vannak elméletben működő dolgok. pl h egyik gép digitális jellé alakítja az embert (az ember megmarad, nem alakul át jellé:D) átküldi a mésik gépnek az meg előállítja, ez elméletileg lehetséges, de ez se igazi teleport, mert így két ugyanolyan ember lesz, szal csak egy lónt csinál az eredeti embertől távol...

2010. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

ma 21:37

nem időutazás hanem TELEPORT

2010. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

valami ilyen lehet hogy lesz , de hát egyáltalán nem valószínű.


Sokan még most is azt hiszik hogy ez is ilyen egyszerü :


[link]


és közbe mégsem.

2010. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

Teleporttal a fénysebességnél gyorsabban utazhatnánk, itt már akkora idődilletáció jelentkezne, hogy ez egyben időutazás is lenne, ha már csak fénysebesség közeli sebességgel haladunk is fellép jelentős mérvű változás.(iker-paradoxon) fénysebességnél gyorsabban tehát igenis, szükségszerűen időutazást is végre hajtunk ilyen sebességgel való közlekedés folyamán.


BTW eszem alapján azt mondanám, hogy nem lehetséges, de hagyom azt a bizakodó, optimista gondolatot elkóborolni... Esetleg majd a távoli jövőben...

2010. márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
51%
22:22-nek szólt főként.
2010. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehetseges,mivel az ember osszes dns et es minden apro kis "adatat" egyik pontbol a masikba kell pillanatok alatt TELEPORTALNI.Kepzeld csak el azt hogy nem olyan egyszeru csak egy terrabitot tovabbkuldeni a szamitogepen,mert szerintem eddig a halozat az aholl a leggyorsabban elhereted baratjaid,tehat annak ido kell,es az ember osszes "adata" elkepzelheto hogy nem egy teerrabit,hanem kitudja hany szaz vagy szazezer exabite.



Nemtudom de eddig meg azt sem hallottam hogy egy kis muanyag targyat tudtak volna teleportalni nemhogy egy embert,mivel a kerdesben a terugrasrol van szo ezalatt embert ertek es nem targyat.


Igazatok van elmeletileg mukodik,A es B pont kozott a legrovidebb ut ha velbehajtjuk a teret,de ezt meg seholl nem alkalmaztak csak elmelet

2010. márc. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Vannak rá elméletek, hogy hogyan lehetne, de a mai tudásunkkal ezt még nem sikerült a gyakorlatba átültetni. Szerintem elvileg lehetséges, de kétlem, hogy a mi életünkben erre sor kerülne.
2010. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány mai álláspontja szerint (a tudósok többsége): lehetséges, csak nincsenek megfelelő eszközök még hozzá. Szerintem ég egy jó ideig nem is lesznek..

Itt egy cikk:

[link]

2010. márc. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!