Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy több számjegyből álló...

Egy több számjegyből álló szám legkisebb helyi értéken lévő számjegyét a többi megelőzi vagy követi?

Figyelt kérdés

Előtte vagy utána van, vannak?

Nem bírom belátni, most mit csináljak?


2015. szept. 1. 23:02
 1/5 anonim válasza:

Töltöttkáposztát!


Am sztem megelőzik, meg amúgy is balról jobbra olvasunk, pl 123-nál az 1-est a 2-es követi, azt pedig a 3-as.

2015. szept. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
Általában a megelőzi a helyes. A számjegyeket sorba írjuk le. Pl. a 123 esetén ELŐBB az egyest, majd a kettes, és ezt KÖVETŐEN a hármast. Tehát a kettest a hármas követi és az egyes előzi meg. De szövegkörnyezettől is függhet hogy mit értünk előző és következő alatt.
2015. szept. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha egy számot úgy építek föl, hogy először az utolsó számjegyet írom le, találom ki, akkor a többi számot elé írom vagy mögé? Hiába tudom, hogy az utolsó mögött már nincs semmi, mégis a mögé a szimpatikusabb, talán mert az elé nekem jobbra van.

Ezek szerint az ajtó szó utolsó betűje az "ó', előtte a többi betű. Az "elé" írjuk a többi betűt még mindig zavar.

2015. szept. 2. 07:24
 4/5 anonim ***** válasza:

A lakásod ajtaja előtt vagy mögött állok?


Nem az számít, hogy hogyan definiálsz egy _tisztán logikai_ (matematikai) viszonyrendszert, csak az, hogy miután felállítottad, maradj következetesen benne.

2015. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kezdem belátni, hogy a többi szám előtte van, az utolsó elé írok ebben az esetben

Köszi szépen!

2015. szept. 3. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!