Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Nekem lesz egy nagyon,nagyon fontos vizsgám most Novemberben és gondom van a tanulással.Minden nap iskola után tanulok a vizsgámra kb. 3óra hosszát.Pihenésként tv.-t nézek. És közvetlenül majdnem elalszok! Ez mindig megtörténik.Néha a telefonom felébreszt pár órával később,néha nem ébredek fel hajnali 2óráig.Mit tudsz csinálni 2órakor? Én néha megpróbálok visszamenni tanulni de nem tudok koncentrálni. Úgy érzem nem haladtam semmit és igazán stresszelek.Tudna valaki ajánlani valami pihentetőt tanulás közben?És ételeket vagy italokat amelyek segítenek koncentrálni?Egyéni tapasztalatok a tesztekkel,vizsgákkal kapcsolatban? Előre is köszönöm

2015. szept. 8. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár éve volt itt egy hasonló kérdés, és remek válaszok születtek. Sokan hálálkodtak utána.

Szerintem keresd vissza.

2015. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pihenésnek én nem a tévét ajánlanám. Talán ha nem csinálsz semmit, csak "nézel ki a fejedből", az a legjobb. De hozzáértők szerint még annál is jobb, ha mozogsz (rövid séta, pár perc torna, kutyasétáltatás, ilyesmik). Kb. 45 perc után 10-15 perc pihenés javasolt.

Továbbá:

- iskola után egy kis kikapcsolódás, tehát ne állj neki rögtön a tanulásnak

- gyakori szellőztetés

- megfelelő táplálkozás (se nem túl sok, se nem túl kevés, és nem nehéz kaják, amitől lezsibbadsz)

- sok folyadék (víz, ásványvíz, zöld tea)

- szőlőcukor

- ne aludj el a könyvek fölött; ha fáradt vagy, feküdj le aludni, reggel frissebb leszel

2015. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hallgass közben nyugtató zenét, és gyakran tart 3-5 perces szüneteket! Nem fogsz kizökkenni, viszont jobban fogsz tudni koncentrálni. A legjobb az, ha friss levegőn tanulsz, mert ott "jobban fog" az agy. Igyál közben sokat, egyél gyümölcsöt, szőlőcukrot.

Esetleg írj magadnak kérdéseket cetlikre, a válaszokat pedig a hátuljára, napközben előveszel egyet-kettőt, és így ismételsz.

2015. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!