Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megállítani egy...

Hogyan lehet megállítani egy aszteroidát és kitermelni a benne lévő értékes anyagokat?

Figyelt kérdés
2015. szept. 11. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megállítani nagyon nehéz, de lehetne föld (vagy hold) körüli pályára állítani. De nem érné meg,ugyanis a fel és leszállások nagyon költségesek és kevés terhet tudnak cipelni. Amíg nem találnak ki normális űrliftet, addig talán az egyik megoldás, ha a kitermelt nyersanyagot helyben feldolgozzák és ott építenek belőle űrállomást, űrhajót, műholdat, stb.
2015. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezekre a lehetőségekre tényleg nem gondoltam. :-)

Az én elképzelésem annyi volt,hogy valahogy lelassítjuk és feldolgozzuk az anyagot még az űrben aztán hazaszállítjuk.


Pl néhány rakétával leszállunk rá,amik belefúrnak és megkapaszkodnak. Ezek úgy működnek,mint a holdraszállóegységnél,vagy marsszondánála fúvóka. Korrigálják a pályáját és képesek lassítani is fokozatosan.

Na eztán egy feldolgozó állomásra szállítjuk,ahol teljesen feldolgozzuk és hazaszállítjuk.


köszi az ötleted! Az űrben felhasználásra nem is gondoltam. :-)))

2015. szept. 11. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mihez képest és minek akarod "megállítani"? Fel kell venni a sebességét és leszállni rá, aztán lehet bányászni.
2015. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért állítanám meg,hogy nekelljen hónapokat visszautazni bányászat végeztével.

Amúgy jóötlet a tied is köszi.



Most jutott eszembe,hogy eltérítjük a kisbolygót úgy,hogy a bányász dokkban landoljon. Gondolok itt egy konstrukcióra,ami gyűjti a kisbolygókat,és feldolgozza. Persze mire a dokkhoz érne már a lassítás is megoldott a fúvókákkal,vagy nemtom.

2015. szept. 11. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy hozzá, és többnyire túl laza szerkezetű.
2015. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha mindenáron lassítani akarod, nem elég egyszerűen ellenhatást kifejteni, mert ugyanazon a keringési pályán ha lelassítod, elkezd a Napba zuhanni (vagy a csillagba, ami körül kering, mert ugye a kérdés 2015-ben szigorúen sci-fi, tehát lehetünk máshol is). A jó megközelítés, hogy elkezded távolítani a Naptól, ennek hatására a perdületmegmaradás miatt magától lassulni kezd a keringése.


Egyébként néhány év a keringési idejük, tehát lehet, hogy egyszerűbb megvárni, amíg újra földközelbe kerülni, és akkor indítani a kibányászott szajrét haza.

2015. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sokat kell még olvasnom. :-D

Hirtelen feltettem egy sotoba kérdést. Totál nem értek hozzá. Azért köszi szépen a válaszokat! Sok mindent figyelembe kell venni. Keringési pálya,gravitáció,kisbolygó összetétele,stabilitása meg még kismillió dolog,amiről nem is hallottam. Na köszi mégegyszer! Mentek a zöldek. :-)

2015. szept. 11. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom kicsit off, de kíváncsi lennék arra, hogy szerinted melyik az a mocskosul értékes anyag, amit anyagilag megérné az űrben egy aszteroidán bányászni ( a kriptonit-ot leszámítva )?
2015. szept. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rengeteg olyan anyag van asztikban,kisbolygókban,ami a földön ritkaságnak számít,vagy egyáltaán nem lelhető fel.

És ott a túl sok lakos kevés nyersanyagra téma is. Amit vagy úgy oldunk meg,hogy leredukáljuk a föld népességét egy fenntartható szitnre,vagy kintről hozunk be anyagokat.

Esetleg marad az ami most. Néhányszázmillióan használják fel a kitermelt erőforrások 80-90%-át,és a többiek nyomoroghatnak az újkori életkörülményeik közt aluliskolázottan betegen stb.

2015. szept. 13. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!