Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minden szempontot összevetve,...

Minden szempontot összevetve, végülis a VHS-kazetta, vagy a DVD az időtállóbb adattároló? Vajon melyiken lehetne 100 év múlva is megnézni egy filmet?

Figyelt kérdés

Nézzük csak, milyenek is:


VHS-kazetta


-analóg

-mivel analóg, a rá felvett adat sosem lehet "tökéletes"

-a primitívnek tűnö műanyag kaziborítás valójában egy igen okos megoldás a szalag megvédésére

-mivel analóg, ha a szalag 1 része sérül, annyi baj történik, hogy az azon a részen lévő adatdarabka zavaros képű vagy legfeljebb olvashatalan lesz

-a több mozgó alkatrész miatt gyakrabban előfordulhat mozgásból adódó hibalehetőség pl. a magnó megeszi a szalagot

-mivel analóg, a rajta lévő adat minősége, a környezeti viszontagságok és a mindennapos használat miatt, hacsak nem éri nagy trauma a kazettát, csak szépen-lassan fokozatosan romlik


DVD


-digitális

-mivel digitális a rá felvett adat "tökéletes"

-önmagában nincs valami nagy védelme, 1 átlagos DVD tok 1 kazi dobozáshoz képest sokszor jóval kevesebb védelmet nyújt

-mivel digitális, ezért, ha a DVD egy része kritikus helyen karcolódik, jó eséllyel olyan romlás állhat be, amitől a film nagy része lejátszhatatlan, vagy rosszabb esetben el se indul a DVD

-kevesebb mozgó alkatrész, kevesebb hibalehetőség, de ne felejtsük el, hogy a DVD lejászás közben veszettül pörög, és én már jártam úgy, hogy egyszercsak darálást hallok és a számítógép meghajtója ripityára darálta a DVD-t

-mivel digitális, a rajta lévő adat vagy tökéletes, vagy be se jön, és sokszor a leglényegtelenebbnek tűnő trauma elég hozzá, hogy az utóbbi legyen a helyzet


2010. márc. 14. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A "tökéletes" részét nem nagyon értem. Ami digitális azt miért lenne tökéletes? egyszerűen átmentet nélküli különálló értékeket (jelen esetben 0,1) tárol.


Egyébként minkettőre jellemző, hogy egy mágneses jelet rögzítesz rajta. A mágnesesség idővel elveszik ezekből. Az első CD-kről már elveszett az adat. Az igazán bombabiztos adatokat még ma is van hogy lyukszalagra rögzítik (nem vicc), vagy néhány évente másolják.

2010. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tökéletest úgyértem, hogy a DVD digitálisan, azaz gépi kódban 1-esekben és 0-ákban rögzíti az adatot, míg az a mód ahogy a videó mágnesesen rögzíti a szalagon az adatot, az gyakorlatilag egy továbbfejlesztett, elektronikus változata annak, ahogy a fonográf tűje a hangrezgésektől analóg módon belekarcolja a hangot a hengerbe.
2010. márc. 14. 22:39
 3/3 anonim ***** válasza:

DVD


VHS-t szétbaszom neked egy mágnessel : )

2010. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!