Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hatással van ránk a...

Milyen hatással van ránk a komolyzene?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy tanulás előtt hallgassak egy kis Mozartot, úgy könnyebb lesz. Higyjek ebben?
2010. márc. 16. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lelki alkat kérdése. Igen, szokták ajánlani Mozartot, mert általában kellemes ütemű, harmonikus zenét írt, ami lenyugtatja az emberek nagy részét. Viszont vannak olyanok, akiket idegesít Mozart, és a klasszikus zene is egy az egyben.
2010. márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Engem például idegesít:D Nem tehetek róla,elismerem a tehetségét, és a többi klasszikusét is,de engem pont hogy nem lenyugtat.. Szerintem tényleg emberfüggő
2010. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

rám jó hatással van

ha tudtok válaszoljatok


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__729166-ezt-a..

2010. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor hallgattam egy időben, mostanában sajnos nem. De megint fogom hallgatni, mert engem megnyugtat és segít gondolkozni.

Pl. festés alatt mindig csak ezt hallgattam. Illetve este elalvás előtt is, mert nagyon jól tudtam utána aludni.

Szerintem nagyon jó, próbáld ki. De próbáld meg élvezni a zenét és megtalálni benne a szépet, ha csak direktből hallgatod nem ér semmit.

2010. márc. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl.Verdi,Bach vagy Liszt jobban megnyugtat.Meg kell keresni azt a zenét,ami neked megfelel.A mai zenékkel az a baj,hogy inkább felzaklatnak,mint megnyugtatnak.
2010. márc. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségitől kezdve az összes egyetemi vizsgàmra úgy készültem, hogy a háttérben komolyzene szólt. Főleg szimfoniák, szonáták. Terhességeim alatt is rengeteget zenéltünk a férjemmel. (Egyébként is komolyzene-rajongók vagyunk, de ilyenkor még többet ment a ràdió, lemezjátszó. Gyermekeink is könnyebben megnyugodtak, ha halkan szólt a zene a másik szobában!

Mikor nagyobbak lettek, persze ők is főleg a "divatos" zenét kedvelték jobban, de az ízlésük még formàlódik.

Az azonban biztos, hogy soha nem szabad erőltetni valakit arra, hogy olyat hallgasson, amit nem kedvel, mert csak az ellenkező hatást éri el vele az ember!

2010. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem Vivaldi a nagy kedvenc, de bármilyen komolyzenei művet szívesen hallgatok. Régen gyakrabban volt úgy, hogy hazaértem és amikor már nem volt más teendőm, lefeküdtem a földre, behunytam a szemem és hallgattam a zenét. Megnyugtat, ellazít. (Legalábbis engem)
2010. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


A link szerint az angol tanulásra jó az angol. :)


Én nem nagyon hiszek a dolog általánosságában, mindenkire egyformán alkalmas univerzalitásában. Lehet kísérletezni mikor milyen zene segít vagy hátráltat. Én is kísérletezem mikot milyen zene erősíst vagy gyengít egy-egy konkrét dologban (elalvástól konkrét tevékenységekig)


Az olvtársakkal egyetértve túl lehet spirálázni/eröltetni a dolgot, amit érdemes kerülni.

2016. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!