Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Tápairét és környéke az...

A Tápairét és környéke az zsáktelepülés e vagy sem?

Figyelt kérdés

Nem rég halottam ezt a kifejezést, hogy ,,zsákfalu".


A Tápairét nem falu, hanem egy szórványtelepülés ami Szegedhez tartozik illetve a közelben van a Rákóczitelep ami Algyőhöz.


A terület sajátossága, hogy ugyan közel van Szegedhez azonban mégis távol, mert a várost 2 irányból elvágja a Tisza és a Maros folyók találkozása. A Tiszán ugyan van 2 szegedi híd, de a Tápai rétről azokon nem lehet átmenni, mert a hidak és a ,,település" között is ott van még 1 folyó, a Maros.


Átjutni csak úgy lehet, hogy elmegy az ember Algyőig és a 47-es főút Tisza hídján kel át vagy elmegy a másik irányba Makóig és ott kell át a Maroson majd utána valamelyik szegedi Tisza hídon. Ott van még az M43 autópálya, de az csak autóval használható.


A zsáktelepülésekről azt olvastam, hogy csak egy út visz oda és a településen az véget is ér, nem lehet tovább menni. Rendszerint távol vannak a forgalmasabb utaktól és városoktól.


A tápairétre ugyan több irányból is visz út (Makó illetve Hódmezővásárhely felől) + az autópálya, de ha valaki oda kimegy Szegedig nem tud elmenni, vissza kell fordulnia. Ráadásul így távol is van mindentől, a legközelebbi falu Maroslele ami 10 km-re van. A legközelebbi forgalmas út is ebben a faluban található, ez is 10 km-re van. Az autópálya meg ugye nem számít, mert fizikailag el van választva a külvilágtól az is csoda, hogy van felhajtó. De jár busz Szeged és Maroslele között az autópályán, viszont ott az sem tudna megállni csak ha lehajt ott a pályáról és utána visszafordul->vissza hajt. Jár ugyan oda le busz, de nagyon ritkán, annak is vissza kell fordulnia + ugye külön oda ki kell mennie.


Viszont az úgy nevezett zsáktelepüléseken is sok helyen több út visz át szóval nem értem én ezt, mi akkor a zsákfalu? A tápai rét az e?


Illusztráció:


Bodony, egy Zemplén megyei zsákfalu:


[link]


És a Tápairét:


[link]



#Szeged #Alföld #Csongrád megye #megközelíthetőség #Tápairét #zsáktelepülés #zsákfalu #Bodony #településszerkezet #földrajzi elhelyezkedés
2015. okt. 22. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

a kérdésedben van a válasz is

azt nevezik zsákfalunak ahova egy út vezet csak

kisebb megfelelőjéről a zsákutcáról kapta a nevét

2015. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt én értem csak a neten rákeresetem erre és csomó olyan települést ír zsákfalunak amin átvezet legalább egy út és nem ott ér véget. Akkor ezek a cikkek tévesek?


A példában szereplő Bodony is ilyen.

2015. okt. 22. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:

direkt megnéztem a példád de ott csak 1 út van méghozzá dél felé


ez normális közútra értendő, az hogy pistabácsi egy földúton száraz időben képes kerékpárral a másik irányba is áttekerni egy faluba senkit nem érdekel

2015. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!