Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mi ez a kondenz csík szerű jelenség? (kép lent)

Figyelt kérdés

Repülőkből jön ki ez az anyag, mint az utasszállító gépeknél, viszont kétlem hogy ennyi utasszállító repkedne egyszerre a égen. Szóval értetlenül állok a jelenség előtt. :)

[link]


[link]



2015. okt. 27. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Vegyélegy jó távcsôvet, egy kényelmes fotelt és figyeld az égboltot. Nem fogod gyôzni kapkodni a fejed a repúlôk után.

A neten vannak oldalak, ahol ábrázolják is a pillanatnyi levegôben tartózkodó gépeket. Sajnos, nem vagyok otthon, nem tudom a címet megadni.

2015. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Egy légi folyosó alatt lakhatsz :D


"A repülőgépek hajtóműveiből kiáramló égéstermékek a légkörben lévő vízpára számára kondenzációs magvakként szolgálnak. Ez azt jelenti, hogy amennyiben jelen van kellő mennyiségű víz a repülési magasságban, akkor a kis mikroméretű szemcsékre, amelyek a repülőgépből kiáramlanak, ez a víz kicsapódik, kifagy - ahogy normál felhőképződés során is a levegőben lebegő kis porszemcsék szolgálnak kondenzmagvakként. Azt bárki megfigyelheti egy hűvös reggelen, hogy a levegő páratartalma a fűszálakra, tereptárgyakra csapódik (harmat, vagy dér formájában); ugyanez történik odafenn is, csak egészen kis méretűek a "tereptárgyak"."


Szóval sok lehetett a pára. :)

2015. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másrészt pedig valószínűleg relatíve szélcsendes idő volt odafenn, így sokáig nem oszlatták el a légáramlatok ezeket a csíkokat. Néha nálunk is látni 6-8 csíkot is az égen. Össze-vissza firkálják az eget :)
2015. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, egyébként tényleg légi folyosó alatt lakok, viszont most láttam ilyet először.:) Köszönöm a válaszokat.
2015. okt. 27. 13:07
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Nekem ennél még jobb élmény jut, mert pont a budapesti reptér bejáratott leszállási irányában lakok (Esztergom mellett), a Ferihegyen leszálló gépek pont fölöttünk szokták "visszavenni a gázt" az utolsó ereszkedési lépcsőhöz, elsőre hallani hátborzongató lehet, éjjel is tisztán hallani a lepörgő turbinák "fiiiiiieeeeaaaaooooouuu" hangját. Úgyhogy itt a hangélmény is megvan. :)

Szép csillagos éjszakánként az égen körülnézve egyszerre 6-8-10 gép fényét is látni.

Meg jó szemmel kb. 5 percenként minimum egy alacsonypályás Észak-Dél műholdat is ki lehet szúrni.

Azok halkabbak. :D

2015. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ezek a kondenzcsíkok hasonló módon maradnak meg ilyen sokáig, ahogy a cirrus felhők is. Valószínűleg a felsőbb légkör olyan állapotban van (7000 m feletti hőmérséklet, nyomás, stb.), ami kedvez az ilyen felhőknek. (Akár természetes, akár mesterséges. :)
2015. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
hát aki meg érdekelt a témában az tudja hogy vegyi permetezésnek vagyunk kitéve...minden más szeptikus elmehet a búsba!!! majd lesz sírás ksigyerekek
2015. nov. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!