Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hányszoros mikroszkópot...

Hányszoros mikroszkópot vegyek ha kromoszómákat akarok vizsgálni molekuláris szinten?

Figyelt kérdés

Elektronmikroszkópot? Fénymikroszkópot? vagy milyen kategóriájút? 5000x vagy nagyobbat?

Tudományos jellegű kérdés.



2015. okt. 29. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
olyan mikroszkópra neked nincsen pénzed ez egészen biztos
2015. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

[link]


100nm-es (ertsd: 100 nanometer) mereteket kene latnod. Na ez nem annyira fog menni fenymikroszkoppal, ha megis, akkor is a legprofibb felszerelesre lenne szukseged. Elektronmikroszkopot biztosan nem fogsz otthonra szerezni.

2015. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Miért?

Van rá pénzem és helyem is van.

2015. okt. 29. 17:54
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez a link ez jó. Hogy nem találtam meg eddig. :)
2015. okt. 29. 17:55
 5/15 A kérdező kommentje:

[link]

Gondoltam megosztom. Nem is olyan drága azt hittem többe fog kerülni. 100.000x nagyítás.

2015. okt. 29. 18:05
 6/15 sadam87 ***** válasza:
68%

És mit akarsz vizsgálni a kromoszómákon? Mert nagyon nem mindegy abból a szempontból, hogy milyen mikroszkóp kell. (Mellesleg, ha tényleg molekuláris szinten akarod vizsgálni a DNS-t, akkor (ha csak nem valamilyen specifikus technikát használsz) 100 nm-nél jóval nagyobb felbontás kell.)

Ha elektronmikroszkópot akarsz venni, itt van pár ajánlat:

[link]

Az ebayen már akár 6400 $-ért vehetsz (használt) elektronmikroszkópot (én mondjuk ha ennyi pénzem volna, biztos nem innen vennék).

[link]

Itt is láttam ajánlatot már húszezer dolcsiért...

De a komolyabb gyártók adatai sajnos nem nyilvánosak, ajánlatot kell kérni.

[link]

[link]

Persze az árban jó eséllyel nincs benne a szállítás, bekötés, meg kell hozzá egy transzformátor is, ami a szükséges pár ezer voltos feszültséget létrehozza (meg persze megfelelő számítógép és szoftver, de utóbbit szerintem a gyártó adja hozzá).

"Nem is olyan drága azt hittem többe fog kerülni."

Nagyon örülök, hogy ennyi felesleges pénzed van. Én azt tanácsolnám, hogy ha minden áron ilyesmire akarsz milliókat költeni ilyesmire, inkább add egy kutatóintézetnek. Ők valószínűleg jobban tudják, mire és hogyan lehet használni, és a támogatásért cserébe biztos megengedik, hogy te is játssz vele (sőt, még segítenek is használni).

2015. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Pistike szerint a tudomány...
2015. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az utobbi linket amit átküldtél kértem ajánlatot.

Sajnos nincs más módja terveim megvalósításának mint egy ilyen mikroszkóp. Minél többet látom annál inkább remélem hogy le tudom beszélni magam erről. Egyenlőre még tanuló vagyok de ha véletlen eljutok egy adott szintre akkor szükségem lesz egy ilyenre és nem kerülhetem el a megvásárlását. Amúgy ha minden jól megy nekem is úgy veszik. Nem kis fába vágtam fejszém tény és való. De eddig nem találkoztam lehetetlennel szóval ez sem lehetetlen. Na minden jót. Köszönöm a válaszokat.

2015. okt. 29. 20:13
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Neked nem elektronmikroszkópra, hanem pszichiáterre van szükséged, öcsi.
2015. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
és mégis milyen egyetemen tanulsz, ahol kromoszómákkal foglalkoznak (merthátérteszhozzáofkorsz), és nincs egy elektronmikroszkópjuk
2015. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!