Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tud az ablak megvakulni?

Hogy tud az ablak megvakulni?

Figyelt kérdés

Lehetséges ez egyáltalán?

Nekem azt mondták,hogy ha sokáig nem kap fényt az ablak akkor megvakul.

Mi van ??

Az csak üveg. Hány helyen tárolják tök sötétben tök sokáig az üveget...



2015. nov. 1. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elhomályosodó üvegre mondják, hogy megvakul, mert nem engedi át megfelelően már a fényt. Ez nem a sötétség miatt van, hanem bekövetkezhet az üveg belső szerkezetének molekuláris átrendeződése során (pl. ásatásokból előkerült ókori üvegeknél), de előfordul a nem megfelelő ablaktisztításnál vagy időjárásnak kitett üvegfelületen, amikor kioldódnak az üveg egyes alkotórészei a csapadék hatására az üvegből.
2015. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lényeg az hogy nem vakul meg se fény hatására se nem sötétben.Kivéve ha össze nem karcolod, Hidrogén-fluoridot öntesz rá vagy vársz 600 évet amíg magától tönkre megy.
2015. nov. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"kioldódnak az üveg egyes alkotórészei a csapadék hatására az üvegből" - miii? Az üveg kristályszerkezetű szilícium-dioxid, ami oldhatatlan. Amikor a kristályszerkezet eldeformálódik, szabálytalanná válik, akkor "vakul meg".
2015. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az üvegnek nincs kristályszerkezete mert egy amorf anyag.

A kioldódás csak speciális üvegnél fordulhat elő de olyat a hétköznapokban nem használnak. Megemlíteném hogy 2 ezer fajta üveg létezik de ebből csak olyan 5-10 félét használnak általánosan a többi nem használatos vagy csak nagyon speckó esetekben.A megvakulás azt jelenti hogy a felülete homályos lesz mert a síkfelület sérül.Magától egy normál üveg nem vakul meg legfeljebb több száz év alatt.

2015. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tehát a fény hiánya miatt ez nem következhet be.

Én sem hittem el, de nagyon mondták nekem.

2015. nov. 2. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!