Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Rendőr elv (szendvics), ököl...

Rendőr elv (szendvics), ököl szabály határérték számításánál, valaki el tudja magyarázni emberi nyelven melyiknél mi történik?

Figyelt kérdés
Már számtalan oldalt és könyvet fellapoztam, de nem értem, valaki el tudná magyarázni melyiket hogy kell számítani?

#ököl szabály #rendőr elv
2015. nov. 3. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy melyiknél? Van több is? Meg milyen könyveket és oldalakat lapoztál fel, és melyik részük miatt nem érted a dolgot? Ha ezt nem írod le, akkor könnyen lehet, hogy olyan dolgot fogsz itt viszont látni, amik már szerepeltek az egyik könyvben, és akkor nem leszel velünk kisegítve. (Ha tényleg számtalan könyvet elolvastál, akkor szinte biztos, hogy ez lesz…) De teszek egy próbát.


Az történik – emberi nyelven –, hogy megy egy sorozat. Mi szeretnénk tudni, hogy hová megy, ezért ráküldünk egy rendőrt – ami most egy másik sorozat –, aki figyeli, mit csinál, és próbál közel menni hozzá. A rendőrünk nagyon figyel, és ezért a sorozat őt nem tudja átlépni (pontosabban mi figyelünk, hogy ilyen rendőrt válasszunk, de így emberibb a dolog, szerintem). Viszont a rendőrünk csak az egyik irányt figyeli, így lehet, hogy a sorozat meglép a másik irányba, ezért kell két rendőr, hogy közrefogják. Ha találunk két ilyen rendőrt, aki közrefogja őt, és ismerjük a rendőröket annyira, hogy tudjuk hová mennek, akkor a sorozatról is tudni fogjuk, hogy hová megy. Ennyi.


(((Amúgy a rendőrelvet miért mondod ökölszabálynak? Az egy precíz módszer egy sorozat határértékének felső és alsó becslésére, és ha ez a két becslés egyezik, akkor a sorozat határértéke is kijön belőle. Az ökölszabály az én szóhasználatomban egy olyan valami, ami mindig egyszerű és gyors, de általában pontatlan. A rendőrelv az mindig pontos, és általában egyszerű és gyors is, de nem mindig.)))

2015. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szépen leírta az első, nekem is tetszett.

Javaslom egyébként az Obádovics féle könyveket, azokból jól meg lehet érteni mindent.

2015. nov. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!