Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SOS! Mikor találta ki Newton...

SOS! Mikor találta ki Newton a törvényeit? Még mielőtt valaki azt írná, hogy keressem ki a Neten, csak úgy szólok, hogy 1 órát kerestem, és nem találtam! Köszönöm azoknak akik válaszolnak rá!

Figyelt kérdés

2015. nov. 7. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg fenn van a neten, csak tudni kell használni az internetet és értelmezni az olvasottakat, ill. kell rendelkezni elemi fizikai ismeretekkel.

Ha pl. beütöd Newton bácsi nevét, akkor a legelső találatban is bennt lesz, hogy mikor élt.

Én lusta voltam beütni, de ha korban el szeretnénk helyezni, akkor 17.sz második fele, 18. sz első fele. Ezzel már tehát leszűkítettük a tartományt.


Ha tovább olvasod az életrajzot (én már rég olvastam), akkor azt is megtalálod a munkásságánál, hogy mivel foglalkozott. Mechanikától kezdve csillagászaton át optikával, matematikával, sok mindennel foglalkozott. Az első 3 róla elnevezett törvény nyílván a bolygómozgások egzakt leírásánál kerültek elő, így abból az időszakból, kb. 1700 körül valók.


Másrészt ezek a törvények (habár inkább axiómának célszerűbb mondani) nem úgy keletkeztek, hogy Newton kitalálta őket, hanem úgy, hogy utólag nevezték el így őket. Newton pl. soha nem mondta azt, h. Newton II. tétele, ezek az elnevezések már később születtek.


Harmadszor pedig számos korábbi tapasztalat is már megállapított olyan törvényszerűségeket, melyeket manapság Newton-törvényeknek mondanak.


Pl. jóval Newton előtt is tudták, hogyha valamibe belerúg az ember, akkor ugyanakkora pofont kap vissza...


Viszont ezen felismeréseket Newton egységes rendszerbe foglalta, korrekt matematikai leírással ötvözve és alkalmazva pl. a bolygómozgás problémájára, így a mai napig ezért mondjuk őket Newton-axiómáknak.

2015. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Az elképzelhetetlen, hogy nem találtad.

Írjuk be a keresőbe, hogy Newton:

[link]

első találat: Wikipedia - Isaac Newton:

[link]


Kis olvasás után rá is lehet lelni:

"A Newton-törvények, melyeket röviden csak a Principia néven ismert könyvében írt le, a térről, az időről, a tömegről, a mozgásról és az általános tömegvonzásról alkottak korszakalkotó megállapításokat."


Szóval a törvények Newton Principia című művében találhatóak.


Keressünk rá:

[link] +Principia

első találat Wikipedia:

[link]


És írja is:

"A Philosophiae Naturalis Principia Mathematica (Latinul: "a természetfilozófia matematikai alapjai", gyakran röviden csak Principia vagy Principia Mathematica) a klasszikus mechanika egy háromkötetes megalapozása, melyet Isaac Newton publikált 1687. július 5-én."


Összesen 3 percembe tellett - ebben benne van az is, hogy leírtam a hozzászólást.

2015. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Na igen...az internetet tudni kell használni is és akkor rá lehet jönni hogy nem csak arra jó,hogy legyen honnan zenét letölteni,meg hogy ki tudjuk posztolni milyen idő van....
2015. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szoktam posztolni a Facebookon!
2015. nov. 9. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!